čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

ODS a TOP 09 v Plzeňském kraji odtajnili společnou kandidátku pro krajské volby

Své kandidáty pro říjnové krajské volby si vybrali občanští demokraté v Plzeňském kraji. Již dříve krajská ODS rozhodla o vytvoření předvolební koalice pro krajské volby, v níž se spojí občanští demokraté s TOP 09 a nezávislými starosty.

„Toto spojení bude mít ambici stát se ve volbách silným pravicovým uskupením pro všechny, kteří nechtějí, aby Plzeňský kraj měl opět levicového hejtmana,“ představil cíl občanských demokratů v podzimních volbách jejich krajský předseda a plzeňský primátor Martin Baxa.

Společnou kandidátku do voleb povede poslankyně ODS a bývalá rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová, kterou jako lídra kandidátky zvolil již podzimní sněm občanských demokratů.

Dnes občanští demokraté vybrali další kandidáty, kteří stranu budou reprezentovat na koaliční kandidátce. „ODS má v kraji velmi silné zastoupení na úrovni měst a obcí, takže mohla při výběru sáhnout po řadě výrazných osobností komunální politiky,“ uvedla k sestavené kandidátce Ilona Mauritzová.

Dvojkou kandidátky bude dlouholetý starosta Klatov Rudolfa Salvetr. Z třetí pozice kandiduje krajská radní pro životní prostředí a zemědělství a ředitelka krajské hospodářské komory Radka Trylčová. Oblast ekonomiky, investic a majetku měla dosud v krajském vedení na starosti první náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová, která bude kandidovat z pozice číslo pět. Za ní bude na kandidátce místostarosta Rokycan Jan Šašek a místostarostka městského obvodu Plzeň 2 Eva Trůková.  Na deváté místo byl nominován výkonný ředitel Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest Michal Šašek z Dobřan a na desáté starosta Vejprnic a senátor Pavel Karpíšek.

Čtvrté a osmé místo obsadí kandidáti TOP 09. Ze čtvrté pozice jde do voleb současný předseda krajského zastupitelského klubu TOP 09 Richard Pikner, na osmém místě kandidátky je Marek Ženíšek a 12 má například starosta Přeštic Karel Naxera. Některá další místa na kandidátce připadnou několika nezávislým starostům, například starosta Nýřan Jiří Davídek. „Dokázali jsme se spojit, abychom voličům nabídli silný pravicový hlas pro Plzeňský kraj. Věříme, že voliči chtějí silný pravicový subjekt a nikoli rozdrobenou scénu napravo od středu,“ dodal Martin Baxa.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krajské volby, ODS, kandidátka, TOP 09, volby, koalice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.