středa 30. září 2020 Jeroným

Koronavirus řádil i ve vedení Plzeňského kraje, mezi nakaženými je radní RadkaTrylčová

, aktualizováno 26. března 2020, 16:17

Počet osob nakažených koronavirem v Plzeňském kraji stoupl ve čtvrtek na 44, oproti předchozímu dni je to o 13 více. Ráno se objevily informace o tom, že mezi nakaženými je i členka Rady Plzeňského kraje Radka Trylčová (ODS). V domácí karanténě proto skončil nejen hejtman Josef Bernard (ČSSD), ale i celá rada kraje a několik dalších úředníků.

Ještě před prokázáním koronavirové nákazy se radní kraje pro životní prostředí zúčastnila jednání rady kraje, byla tak ve styku s celým vedením krajského úřadu. Situace je o to závažnější, že hejtman byl poslední dny téměř denně ve styku s dalšími členy krizového štábu, který organizuje pomoc v celém kraji. Tam patří vedle expertů z krajské hygienické stanice šéf záchranné služby, hasičů nebo vedení krajských nemocnic.

„Chod krajského úřadu nebo rozdělování ochranných pomůcek pro všechny instituce není těmito opatřeními nijak ohrožen. Většina úředníků pracuje v režimu home office, porady všech zainteresovaných běží on-line nebo prostřednictvím videokonferencí. Zároveň probíhá dezinfekce prostor krajského úřadu,“ uvedla mluvčí kraje Alena Marešová.

V karanténě se tak ve čtvrtek ocitla i sama krajská mluvčí. „Už se mně ozvali z hygienycké stanice, zítra jdu na odběry, stejně jako ostatní členové rady. Výsledky bychom měli znát do dvou dnů,“ dodala mluvčí Alena Marešová.   

K problému se aktuálně vyjádřila na svém facebookovém profilu také radní Radka Trylčová. "Byla jsem pozitivně testována na nemoc COVID 19. Nemoc u mne zatím má naštěstí lehký průběh, takže se budu léčit v domácím prostředí, kde budu izolována. Po pozitivním testu jsem hygieniky informovala o všech svých kontaktech v kritické době. Ráda bych také poděkovala všem zdravotníkům i pracovníkům Krajské hygienické stanice za velmi vstřícný a profesionální přístup při mém vyšetření," uvedla radní.  

A ze své nařízené karantény se ozval ve čtvrtek odpoledne také hejtman Josef Bernard. "Jsem v karanténě minimálně do pondělí příštího týdne. Cítím se naprosto zdráv. Moje činnost v krizovém štábu není nijak narušena. Naštěstí žijme v 21. století, máme moderní komunikační prostředky. I tak jsme se propojovali velmi často na zúženém krizovém štábu pomocí videokonference," vzkázal hejtman. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky koronavirus, radní kraje, hejtman Bernard, krajský úřad, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.