pátek 2. října 2020 Olívie / Oliver

Tvrdší opatření! Do plzeňské MHD od čtvrtka už jen s rouškou nebo s respirátorem

, aktualizováno 17. března 2020, 18:15

Také město Plzeň razantně zpřísňuje pravidla pro cestování ve veřejné dopravě. Od čtvrtka se nesveze prostředky MHD žádný pasažér bez nasazené roušky nebo respirátoru. Podobná opatření už v pondělí zavedla pro svou městskou dopravu i další česká města.  

„I když víme, že situace kolem roušek a respirátorů je velmi složitá, tak umožníme vstupovat do veřejné dopravy i lidem s šálami, šátky a s jinými tkaninami, které bude mít člověk přes ústa a nos. Nařízení začne platit od prvních minut čtvrtka 19. března. Už nyní ale vyzýváme veřejnost, aby tato opatření dodržovala nejen ve veřejné dopravě, ale i jinde ve veřejném prostoru. Ukazuje se, že to je jedna z aktivních ochran šíření nemoci,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

„To opatření vnímám jako velice užitečné a správné. Měl jsem i řadu podnětů občanů, kteří po tomto volali. Městskou dopravu chceme udržet v provozu, protože pro některé lidi představuje jediný možný způsob cestování po Plzni. Vozy proto velmi důsledně dezinfikujeme a děláme maximum, aby byly bezpečné i v současné situaci. Nové opatření by mělo také chránit řidiče MHD,“ uvedl primátor Martin Baxa (ODS).

Dalším opatřením, které začíná v Plzni je platit je zrušení parkovacích zón. Lidé teď mohou po celé Plzni parkovat zdarma, nikde se nebude platit.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky doprava, MHD, roušky, respirátory, Michal Vozobule

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.