pátek 25. září 2020 Zlata

Už je to definitivní. Plzeňský pivovar ruší kvůli koronaviru svůj festival Pilsner Fest

Plzeňský pivovar letos kvůli nejisté epidemiologické situaci ruší svou tradiční oslavu uvaření první várky piva Pilsner Urquell, říjnový festival Pilsner Fest. Na akci, která se koná v areálu pivovaru i v centru města, chodí každoročně kolem 50.000 až 60.000 lidí. Letos ji ale pivovar kvůli nestálé situaci v souvislosti s koronavirovou epidemií odloží na příští rok, řekl dnes ČTK mluvčí pivovaru Zdeněk Kovář.

"Přestože jsme intenzivně pracovali na úpravě formátu letošního Pilsner Festu, aby splňoval aktuální hygienická a bezpečnostní opatření, vhledem k nepříznivé epidemiologické situaci jsme se rozhodli jej nakonec zrušit. Budeme rádi, když s námi lidé letos oslaví narozeniny slavného plzeňského ležáku třeba ve své oblíbené hospodě," řekl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Roman Trzaskalik.

Pilsner Fest každoročně připomíná uvaření první várky plzeňského ležáku, kdy 5. října 1842 sládek Josef Groll poprvé uvařil v Plzni várku spodně kvašeného ležáku z plzeňské vody, hořkého žateckého chmele a světlého ječného sladu. Vznikla tak nová pivní kategorie, do níž dnes náleží asi 70 procent celosvětové pivní produkce. Festival každý rok nabízí celodenní koncerty, gastronomické speciality, prohlídky pivovaru. Pivo se každý rok čepuje ze zhruba 160 kohoutů. Například předloni se za jeden den vypilo více než 400 hektolitrů plzeňského piva.

Pilsner Fest je další z hojně navštěvovaných akcí, které letos koronavirová pandemie v kraji zrušila. Plzeň odvolala květnové oslavy konce druhé světové války Slavnosti svobody, na které přijíždí kolem 60 tisíc lidí. Domažlice zrušily také jednu z největších a nejstarších folklorních akcí v Česku, srpnové Chodské slavnosti s každoroční návštěvností kolem 80 tisíc lidí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři

Štítky Pilsner Fest, Plzeňský Prazdroj, zrušení festival, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.