neděle 16. května 2021 Přemysl

TIPY NA VÍKEND: Švanda dudák, kurz sečení trávy i zámecké trhy

Víkend je konečně tady a s ním celá řada akcí po celém kraji. Letní počasí nabádá k pobytu venku, proč teda nezajít na divadelní představení pod širým nebem nebo si nezkusit, jak se seče trávou se starou dobrou kosou.

Divadlo

Páteční večer i víkendu obsadí park U Ježíška sám Švanda Dudák. Přestavení podle hry Strakonický dudák od Josefa Kajetána Tyla začíná vždy v půl deváté večer. Hlavní role se zde ujme Ondřej Rychlý. Nebude na to sám, zdatně sekundovat mu budou Martin Písařík, Michal Štěrba nebo Antonín Procházka. V ženských rolích vystoupí Klára Krejsová nebo Jana Kubátová. Lístky je stále možné zakoupit prostřednictvím sítě GoOut

Pokud přemýšlíte, kam vzít své ratolesti, můžete zavítat na představení dua Dubnička – Lahoda. Ostřílená autorská dvojice si zakládá na kreativitě, hravosti, legraci, melodické muzice a chytrých textech. Jakou novou písničku s publikem Zdeněk a Vilém složí tentokrát? To se dozvíte v neděli od 15 hodin v areálu DEPO 2015. Na představení naváže od 16 hodin workshop ve Sdílených dílnách. Představení je zdarma.

Už jste sekali trávu kosou?

sobotu od 7 ráno do jedné odpoledne si můžete vyzkoušet staré dobré sečení trávy. V Manětínské ulici v Plzni vedle minigolfu si budete moci vypůjčit kosu a pod odborným dohledem sekáčů si i sami zkusit tuto techniku sečení. Cílem akce je ukázat lidem, že existuje možnost sekání, které zachová luční kvítí, které je zrovna v zástavbě sídliště velmi pestré . V posledních letech trend vysazování lučních rostlin ve městě doslova jen kvete.

Promenádní koncert

Historie legendárního plzeňského 35. pěšího pluku sahá až do ledna roku 1683, vojenská služba je s nimi spjata od 18. století až do rozpuštění československé branné moci v roce 1939. Vojenské hudbě nebylo přáno, válka a éra socialismu se podepsaly na tom, že  pětatřicátníci z Plzně vymizeli. Vzkříšení přišlo až v roce 2005, od té doby hraje kapela na nejrůznějších pietních aktech nebo na Slavnostech svobody. Nyní si hudebníci připravili promenádní koncert ve Zbirohu. Na náměstí vystoupí v sobotu od půl desáté dopoledne.

Trhy na zámku Kozel

Oblíbený a hojně navštěvovaný Velikonoční jarmark na Kozlu zhatil koronavirus a do toho podzimního je moc daleko. I proto se zde rozhodli uspořádat trhy v letním čase. V neděli od 10 do 18 hodin bude na návštěvníky zámku čekat dobré jídlo, pití i originální produkty. Vstupné do areálu je zdarma.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto divadelnileto.cz

Štítky tipy, Plzeň, akce, koncert, depo2015, Švanda dudák, Kozel, Zbiroh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.