čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Plzeň poděkovala 1000 dobrovolníků koncertem za jejich práci v době korony

Speciálním koncertem poděkovalo město Plzeň těm, kdo v době koronavirové krize pomohli zajistit služby pro jeho obyvatele. Z řad dobrovolníků, pracovníků v sociálních službách, zdravotníků, policistů, hasičů, švadlenek, které šily roušky, dárců věcných či finančních darů a dalších pozvalo město 1000 lidí do lochotínského amfiteátru.

Vystoupil muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla a Marek Ztracený s kapelou. Osobní slova díků přítomným pronesl z pódia plzeňský primátor Martin Baxa. Ten současně poděkoval i všem dalším zapojeným, kteří se nemohli z kapacitních důvodů akce zúčastnit. Právě i pro ně se už dříve objevila v ulicích krajské metropole venkovní kampaň s heslem: Plzeňáci, děkujeme!

„Jsem šťastný, že se tu dnes takto můžeme sejít. Je to znamení, že se život vrací do normálních kolejí, a že snad ty nejhorší stíny, které nás několik měsíců pronásledovaly, pomalu mizí. Děkuji vám všem za to, jak jste nám pomohli, jak jsme v Plzni společně zvládli koronavirovou krizi, jež začala před třemi měsíci,“ řekl přítomným primátor Martin Baxa (ODS).

Primátor přiznal, že má stále v živé paměti polovinu března, kdy se ze dne na den uzavřely školy, byl vyhlášen nouzový stav a kdy o víkendu 14. a 15. března byly uzavřeny obchody a služby a 15. března zakázán volný pohyb.

„Země byla vypnutá, přicházely špatné zprávy a my si říkali, že před sebou máme nebezpečí. Začali jsme proto přijímat opatření a čekali, co bude následovat,“ doplnil Baxa. Podle něj se staly dvě úžasné věci, lidé v první linii se nelekli a místo toho se ve do své profese pustili s ještě větším nasazením. V Plzni se také zvedla obrovská dobrovolnická vlna, která dodala energii a sílu. „Vím, že se na vás můžeme spolehnout, proto mi dovolte, abych ještě jednou zopakoval Plzeňáci, děkujeme!“ dodal primátor Martin Baxa.

Koncert se konal v době vládních nařízení, proto byl areál rozdělen do sektorů a podle barevně rozlišených náramků museli lidé sezení v sektorech po celou dobu konání koncertu dodržovat. Návštěvníci byli požádáni, aby měli po celou dobu koncertu roušku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky koronavirus, omezení, Plzeň, roušky, primátor, koncert, poděkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.