pátek 3. července 2020 Radomír

Herci a muzikanti z Plzně budou vystupovat pod okny domovů pro seniory

Nejen klientům plzeňských domovů pro seniory budou hrát a zpívat pod okny herci plzeňského Divadla Alfa, ke kterým se připojili i další umělci. Za projektem stojí město Plzeň a na květen se chystá celá řada unikátních představení.

„Chtěli jsme nabídnout těm, kdo žijí v domovech pro seniory, kulturní rozptýlení. Vždyť jsou už několik týdnů izolováni od svých blízkých. Patří totiž v době koronavirové krize k nejohroženější skupině obyvatel, a tak do těchto domovů nemohou už několik týdnů chodit návštěvy. Propojili jsme tedy plzeňské umělce a vedení těchto domovů a na tento týden jsou už domluvena první představení pod okny. Další se budou konat v květnu,“ přiblížil primátor města Plzně Martin Baxa.

Ve středu 29. dubna od 15 hodin vystoupí pod okny Domovinky v Úslavské ulici členové Divadla Alfa. „Připraven je zhruba hodinový koncert s živou kapelou. Zazní v něm písničky z našich představení Tři mušketýři a Pozor, Zorro! A také několik lidovek,“ informoval ředitel Divadla Alfa Jakub Hora. „Moc se těšíme. Určitě to bude pro nás všechny, pro klienty i personál, příjemné nabuzení,“ uvedla ředitelka Domovinky Bohumila Hajšmanová. Dodala, že klienti budou představení sledovat z oken, v případě hezkého počasí i ze zahradního altánku. Ovšem v přiměřeném počtu a dostatečné vzdálenosti od účinkujících.

Stejný program pak Divadlo Alfa odehraje i ve čtvrtek 30. dubna od 10 hodin u domova SeneCura v Papírnické ulici a v příštím týdnu ve středu 6. května od 10 a 13 hodin před Domovem se zvláštním režimem Čtyřlístek v Kotíkovské ulici.

Město s nabídkou kulturního rozptýlení uspělo i u dalších zařízení sociálních služeb. Zájem je veliký, a tak se do akce ‚kultura pod okny‘ zapojují další a další umělci. Jejich vystoupení koordinuje Centrum pro kulturní a sociální projekty Johan. „Kromě Divadla Alfa se nám přihlásila řada umělců, takže připravujeme programy složené z nejrůznějších žánrů,“ uvedl ředitel centra Johan Roman Černík. „Bude se tančit i recitovat básně, ale ze všeho nejvíc budou znít písničky,“ podotkl.

Mezi umělci, kteří se centru Johan nabídli s tím, že chtějí vystupovat pod okny domovů pro seniory, je např. kabaretní a písničkářské dvojice Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda, šansoniérka Petra Kuna Hynčíková, či členové plzeňského folklorního souboru MLS nebo souboru současného tance NOTA. Přidat se chtějí i členové Plzeňské filharmonie. „Rozpis vystoupení stále vzniká podle zájmu umělců i podle přání domovů pro seniory. V tuto chvíli ale už víme, kde budou další umělci vystupovat v posledních dubnových a prvních květnových dnech,“ uvedl Roman Černík.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Divadlo Alfa

Štítky divadlo, koronavirus, vystoupení, pod okny, senioři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.