sobota 4. července 2020 Prokop

Filmaři opět míří do Plzeňského kraje, ten podpoří vznik tří snímků částkou 1,4 milionu

Tři nové filmy finančně podpoří Plzeňský kraj. Všechny snímky se budou samozřejmě natáčet na jeho území. Celkem plánuje kraj poskytnout filmařům částku 1,4 milionu. O poskytnutí dotace bude ještě rozhodovat zastupitelstvo kraje. V minulosti kraj podpořil milionem například natáčení Nabarvené ptáče.

Rovných 600 tisíc korun chce investovat do vzniku filmu „Il Boemo“, který vypráví o oslnivém úspěchu nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. „Titulní roli ztvární Vojtěch Dyk. V Plzeňském kraji se bude natáčet u řeky Střely a v klášteře v Plasích. Jedná se o zásadní historické scény, kdy se setká Mysliveček s Mozartem. V klášteře se budou točit také některé scény odehrávající se v Římě,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu Vladislav Vilímec (ODS).  

Režisérem snímku je Petr Václav, který má na svém kontě hrané filmy i dokumenty, například Marian, Cesta ven, Paralelní světy, Zpověď zapomenutého.

Dalším snímkem je film „Matky“, jedná se o břitkou komedií o podobách a úskalích mateřství na počátku 21. století. Jedna z hlavních postav spolu se svojí rodinou žije kousek od Plzně. „Ve filmu se využijí lokace v nejbližším okolí reálných míst, která jsou pro postavy zásadní,“ uvedl Vilímec. Ve filmu se objeví Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Jakub Prachař či Jiří Langmajer. V tomto případě půjde o dotaci 400 tisíc korun.

A stejnou částku by měl získat i film „Zátopek“, mapující životní osudy, výhry a prohry největšího atleta české historie. Společnost připravuje zfilmování Zátopkova sportovního i životního boje již od roku 2013. „Na území Plzeňského kraje se realizovala jedna z finančně nejnáročnějších scén filmu, šlo o odlet Československé reprezentace na olympijské hry do Helsinek, která je pro film zásadní. Představitelem titulní role je plzeňský rodák Václav Neužil,“ doplnil náměstek hejtmana Vilímec.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.