Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Pondělí 26. února 2024  |  Svátek má Dorota
Bez reklam

Parkovací lístek jako celodenní jízdenka v MHD platí pro řidiče, kteří využijí nové parkoviště na Borech

Nový režim začal platit na parkovišti P+R na Borech v Dobřanské – Kaplířově ulici u konečné tramvaje číslo 4. Lístek na parkování se stává celodenní jízdenkou. Toto parkoviště je prvním svého druhu na území města, které za zvýhodněných podmínek umožní dojíždějícím motoristům pohodlně přestoupit do vozidel plzeňské MHD a ulevit tak dopravě v centru.

Nové parkoviště dostává po několikaměsíčním volném provozu nový řád. „Denní sazba za parkování byla Radou města Plzně stanovena na 60 korun. Při vjezdu na plochu parkoviště obdrží řidič parkovací lístek, který funguje jako celodenní jízdenka na MHD. Ta stojí běžně při koupi ve voze MHD 66 korun. Řidiči, kteří mají na Plzeňské kartě nahrané předplatné pro zónu 001 Plzeň nebo mají oprávnění k bezplatné přepravě, tak zaplatí pouze celodenní parkovné ve výši 20 korun, 40 korun za jízdné neplatí. Aby se omezilo dlouhodobé parkování a byla zajištěna volná kapacita parkoviště pro dojíždějící řidiče, byl stanoven také poplatek 100 korun za každou noc, kdy vozidlo zůstane odstavené na parkovišti,“ vysvětlil Ondřej Vohradský ze Správy veřejného statku města Plzně. 

„Parkoviště na konečné na Borech je prvním parkovištěm P+R v Plzni, na kterém tento systém zvýhodněného parkování pro uživatele MHD zavádíme. Je součástí dlouhodobé strategie města omezující individuální automobilovou dopravu v centru a preferující tu veřejnou, pěší a cyklistickou. Dálniční přivaděč od Přeštic totiž pro cestu do práce v Plzni využívá mnoho dojíždějících, kteří se přestupem na tramvaj či autobus mohou vyhnout dopravním zácpám. Rádi bychom obdobná parkoviště P+R vybudovali i u dalších příjezdových komunikací do Plzně,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP09). 

Na parkovišti u nové konečné tramvaje číslo 4 na Borech v Dobřanské – Kaplířově ulici je řidičům k dispozici 318 parkovacích míst, vjezd je opatřen závorami s automatem na parkovací lístky, který funguje nepřetržitě.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva | Foto

Štítky parkoviště Kaplířova, jízdenka MHD, celodenní parkovné, městská hromadná doprava, parkování, Plzeň, Rada města Plzně, Michal Vozobule, TOP 09

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Parkovací lístek jako celodenní jízdenka v MHD platí pro řidiče, kteří využijí nové parkoviště na Borech  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.