čtvrtek 26. května 2022 Filip

Mladý řidič nezvládl na mokru průjezd zatáčkou a čelně narazil do kamionu. S těžkým zraněním bojuje o život

, aktualizováno 22. ledna 2022, 14:10

Při čelním nárazu do kamionu se velmi těžce zranil šestadvacetiletý řidič osobního automobilu. Ten předtím nezvládl průjezd zatáčkou na mokrém a kluzkém povrchu. Osobák se po drtivém nárazu převrátil na střechu. U nehody, která se stala na silnici I/27 mezi Kokšínem a Dehtínem na Klatovsku zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Těžce zraněného řidiče osobního vozu značky VW museli hasiči vyprostit pomoci hydraulických nástrojů. „Záchranáři zraněného ošetřili na místě. S těžkými zraněními v bezvědomí a se zajištěnými dýchacími cestami ho následně transportovali leteckou cestou na emergency do plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Mladý řidič nedal přednost v jízdě a smetl svým vozem auto s dvojicí seniorů, oba utrpěli těžká zranění

Dva senioři se v pátek těžce zranili při srážce dvou osobních automobilů mezi Mýtem a Medovým Újezdem na Rokycansku. Na místě zasahovala letecká záchranná služba, která muže i ženu ve věku kolem 75 let transportovala na akutní příjem do plzeňské...

„Z dosavadního vyšetřování nehody vyplývá, že řidič osobního automobilu při průjezdu zatáčky neměl přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky, na mokrém povrchu se vozidlo dostalo do smyku, přejelo do protisměru a došlo k čelnímu střetu s nákladním automobilem s návěsem,“ popsala nehodu mluvčí policie Hana Kroftová. Po střetu skončil návěs napříč přes oba jízdní pruhy, zatímco osobák náraz odmrštil do příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu.

U sedmatřicetiletého řidiče nákladního vozidla, který vyvázl bez zranění, provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol. Ta měla negativní výsledek. U druhého motoristy nebylo možné provést dechovou zkoušku vzhledem k jeho zranění. Způsobená škoda na vozidlech byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda se zraněním, čelní střet, vozidlo na střeše, těžké zranění, letecká záchranná služba, střet osobáku s kamionem, Kokšín, Klatovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.