čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Palubní kamera zachytila děsivé předjíždění řidiče kamionu přes plnou čáru, policisté si na něj počkali

Naprosto šílenou jízdu předvedl řidič kamionu jedoucí po velmi frekventované silnici I/20 od Plzně na České Budějovice. Kamera ve vozidle, které jelo za kamionem zachytila hned na dvou místech jeho nebezpečné předjíždění. V jednom případě kamion předjížděl osobák přes plnou čáru! Video s nebezpečnou jízdou, které teď zveřejnila policie je naprosto odstrašujícím případem. Řidiče nemine přísný trest.

Na úrovni obce Losiná na jižním Plzeňsku předjížděl kamion osobní automobil. Řidič ale netušil, že jeho nebezpečný manévr zaznamenává palubní kamera za ním jedoucího vozu. Když se kamion snažil zařadit do svého pruhu, musel vedle jedoucí osobní automobil šlápnout na brzdu, aby se kamion před něj mohl dostat. Navíc řidič kamionu ještě před začátkem předjíždění musel dobře vidět, že bude vjíždět do obce. A hned na kraji obce Losiná je rychlostní kamera.  

Další doslova vražedné předjíždění předvedl řidič kamionu jen o několik kilometrů dál. A opět všechno zdokumentovala stejná palubní kamera. Ve druhém případě začal kamion předjíždět na dlouhém rovném úseku v poměrně příkrém stoupání na kopec Vlčtejn celou kolonu vozidel. Stačil ale předjet jen jeden kamion. Když se pak snažil vmáčknout do úzké mezery mezi vozidly v pravém pruhu, musel za ním jedoucí kamion za mohutného troubení úplně zastavit, aby pirát silnic mohl dokončit předjížděcí manévr. Zastavit musela i další vozidla v koloně.

V tom okamžiku už ale informace o nebezpečné jízdě kamionu dostala policie od očitých svědků udáostí. Na sedmačtyřicetiletého řidiče nákladního vozidla s přívěsem si pak policisté počkali o několik kilometrů dál. „Zastavili ho v katastru obce Nepomuk a provedli silniční kontrolu. Přestupkové jednání řidiče nákladního vozidla, který ohrozil ostatní účastníky silničního provozu, bylo následně zadokumentováno a předáno na příslušný správní orgán, který ve věci rozhodne,“ uvedla mluvčí policie Eva Červenková.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pirát silnic, nebezpečné předjíždění, palubní kamera, plná čára, jízda přes plnou čáru, kamion, řidič kamionu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Mašek

zrušme Zemanův kanál Labe Odra Dunaj...zrušme již zdecimovanou nákladní železniční dopravu a dopravujme vše po zdevastovaných silnicích a dálnicích KAMIONY.....a tak je to správné tak to má být

pátek, 3. prosince 2021, 12:19

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.