čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Převrácený autobus i náklaďák, hasiči v Plzeňském kraji zasahují v silném větru u nehod i popadaných stromů

, aktualizováno 30. listopadu 2021, 15:43

Autobus převrácený na boku a stejně tak i několik dalších převrácených nákladních automobilů. Do toho odstraňování celé řady popadaných stromů v důsledku silného větru. Tak vypadají zásahy, které zaměstnávají dnes odpoledne hasiče na mnoha místech v Plzeňském kraji. Na silnici I/20 mezi Chudčí a Bezvěrovem se převrátil do příkopu autobus s cestujícími. Při nehodě se zranili tři pasažéři. A nehoda se nevyhnula ani železnici. Vlak najel do stromu na Šumavě u Brčálníku, nedaleko od Železné Rudy. Počet nehod se každou chvíli zvyšuje.  

„Autobusem cestovalo 10 pasažérů včetně řidiče. Všichnou již mimo vozidlo, některé si již domů odvezli jejich příbuzní. Provoz na silnici I/20 mezi Chudčí a Bezvěrovem je řízen kyvadlově ," informoval krajský mluvčí hasičů Petr Poncar. Na místě zasahovali hasiči i záchranáři. Záchranáři ošetřili dvě ženy ve věku 66 a 68 let a s lehčími zraněními je převezli do plzeňské fakultní nemocnice. Na místě ošetřili i řidiče, který měl ruku pořezanou od rozbitého skla.

Situaci komplikuje velmi silný vítr. Jedná se o nechvalně proslulý úsek silnice, kde obvykl vítr zasypává silnici silnou vrstvou sněhu. „Pětačtyřicetiletý řidič autobusu jel ve směru od Plzně na Karlovy Vary a asi půl kilometru před obcí Bezvěrov v silném sněžení a větru sjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil na bok. Policisté u řidiče vyloučili alkohol provedenou dechovou zkouškou. V současné chvíli je provoz omezen a řízen kyvadlově. Šetření a odstranění DN bude trvat několik hodin,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková. 

Bez zranění se naopak obešla kolize na železniční trati u Brčálníku, kde vlak najel do stromu vyvráceného vichrem. Nikdo ze 13 cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Hasiči padlý strom odstranili. 

Na kluzké a zasněžené vozovce u křížení silnic I/22 a II/187 u Číhaně na Klatovsku se převrátil nákladní automobil. „Vozidlo je na boku, místo je velmi špatné průjezdné, zejména nákladní vozidla komplikují dopravu v místě nehody. Zraněný řidič skončil po vyproštění z vozidla v péči záchranářů,“ uvedl mluvčí hasičů.

Na silnici II/171 u Malé Chmelné na Sušicku se převrátil do příkopu kamion. Nehoda se obešla bez zranění. Velká dodávka skončila mimo vozovku rovněž převrácená na bok poblíž Oselců na jižním Plzeňsku. I v tomto případě vyvázl řidič bez zranění.

V průběhu celého dne vyjíždí hasiči v Plzeňském kraji k odstraňování desítek padlých stromů. Nejhorší situace je právě na Klatovsku. Zprávu průběžně aktualizujeme 

FOTOGALERIE: Nehody na sněhu 30. 11. 2021

úterý, 30. listopadu 2021, 15:37

FOTOGALERIE: Nehody na sněhu 30. 11. 2021
FOTOGALERIE: Nehody na sněhu 30. 11. 2021

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda, vítr, vichřice, nehoda náklaďáku, zásahy hasičů, Plzeňský, Klatovsko, převrácený autobus, nehoda vlaku

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.