čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Rekonstrukce Slovanské ulice skončí na konci listopadu

Rekonstrukce Slovanské ulice, hlavní dopravní tepny v jižní části Plzně, bude kompletně hotová nejpozději 30. listopadu. Rekonstrukce 1,5kilometrového úseku silnice za více než 160 milionů korun začala v lednu, hotová měla být v únoru 2020, sdělil primátorův náměstek odpovědný za dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

„Délka provádění prací byla stanovena dle smluvního harmonogramu na 394 dnů, přičemž převzetí staveniště proběhlo 4. ledna 2019 a smluvní termín dokončení prací byl stanoven na 4. února 2020," uvedl. Rekonstrukce, na níž se podílí město, městská společnost Vodárna Plzeň a státní Ředitelství silnic a dálnic, zahrnuje rekonstrukci kanalizace a vodovodu, obnovu krytu vozovky a nové přeložení panelů tramvajové trati směrem do centra mezi náměstím Milady Horákové a Sladkovského ulicí a v opačném směru od Částkovy ulice po náměstí Milady Horákové, uvedl Vozobule.

Oprava skončí nejpozději do konce listopadu. „Do 15. září bude hotové kompletní vozovkové souvrství v úseku Sladkovského - Částkova směrem z centra a bude odstraněno veškeré dočasné dopravní značení a oplocení. O den později začne úplná uzavírka Slovanské ulice v úseku Částkova - Malostranská. Ta skončí 15. listopadu," popsal ředitel městské organizace Správa veřejného statku města Plzně Milan Sterly. Do konce listopadu budou pokračovat dokončovací práce na tramvajové trati v částečné uzavírce. Od prosince by měly tramvaje opět standardně jezdit v celé rekonstruované ulici. Oprava povrchu vozovky v úseku Sladkovského - Malostranská směrem do centra se dodělá příští rok na jaře při částečné uzavírce.

Podnikatelé a obchodníci, kteří mají ve Slovanské ulici provozovny, tvrdili, že je město včas o rekonstrukci neinformovalo. Vyzvali k dodržení termínů a někteří hovořili i o tom, že by jim mělo město škody kompenzovat. Tvrdili, že některé provozovny musely skončit nebo se kvůli opravám a úbytku zákazníků potýkají s problémy.

Autoři

Štítky plzeň, rekonstrukce, slovanská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.