úterý 19. října 2021 Michaela

Cisterna s mlékem zdemolovala autobus i zastávku, po drtivém nárazu sama skončila na chodníku

, aktualizováno 14. října 2021, 13:00

Mlékárenská cisterna narazila dnes časně ráno do autobusu, který stál u zastávky v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku. Cisterna narazila zezadu do autobusu a odrazila jej dopředu. Zdemolované nákladní vozidlo vletělo před zastávkou na chodník. Naštěstí na místě v době nehody nestáli žádní lidé.

Nehoda se stala po čtvrté hodině ranní. „Do stojícího prázdného autobusu narazila mlékárenská cisterna. Řidič nákladního vozidla byl v době příjezdu jednotky hasičů venku z vozidla. K úniku provozních kapalin nedošlo. Po sedmé hodině začalo vyproštění nákladního automobilu,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.  

Dvaatřicetiletý řidič cisterny dostal smyk, najel na středový ostrůvek a následně do prostoru zastávky. Tam postupně narazil do autobusu Mercedes Benz, přístřešku, lampy veřejného osvětlení a oplocení domu. Při nehodě utrpěl řidič zraněn í nohy a záchranáři ho transportovali k ošetření do plzeňské nemocnice. Alkohol u řidiče vyloučila provdená dechová zkouška. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun. 

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Štítky nehoda, nehoda autobusu, srážka s autobusem, nehoda cisterny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.