neděle 20. června 2021 Květa

Radní Plzně odklepli přestavbu parkoviště na náměstí Emila Škody, stát bude 19 milionů

Moderní parkoviště s označením P + R plánuje město Plzeň vybudovat na náměstí Emila Škody. Jde o systém Parkuj a Jeď MHD (z anglického Park + Ride). Odstavná plocha se 163 místy vznikne přestavbou stávajícího parkoviště, které je nevyhovující. Plochu parkoviště vymezí Tylova a Husova ulice z jižní a severní strany, z východní strany stávající park a ze západní strany místní komunikace.

„Celkové náklady na přestavbu a modernizaci tohoto parkoviště mají dosáhnout 19 milionů korun s tím, že výše dotace z IROP může dosáhnout maximálně 13,2 milionu korun. Záměr podat žádost o dotaci schválili radní města Plzně, musí ho však ještě odsouhlasit i zastupitelé,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

„Město Plzeň chce v příštích třech letech budovat nová záchytná parkoviště v blízkosti terminálů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Tento záměr má přispět ke zlepšení možností parkování na území města. Zmodernizování a rozšíření parkoviště na náměstí Emila Škody je jedním z kroků, kterým chceme situaci zlepšit,“ vysvětlil primátor.

Přestavba a modernizace parkoviště na náměstí Emila Škody by se měla uskutečnit v roce 2022. Toto parkoviště se nachází v blízkosti Centrálního autobusového nádraží i trolejbusových, tramvajových a autobusových linek městské dopravy. Řidiči mohou po zaparkování na náměstí Emila Škody pokračovat nejen do centra Plzně, ale i do dalších čtvrtí hromadnou dopravou

Další takové parkoviště s označením P + R chce město postavit také u terminálu Bory a na konečné tramvaje v Bolevci. Na všech těchto parkovištích mají platit zvýhodněné sazby. Za celodenní stání zaplatí motorista 60 korun a parkovací lístek bude sloužit jako celodenní jízdenka MHD. Pokud bude mít řidič předplatné na MHD, zaplatí za parkování pouze 20 korun.

Ohodnoť článek

Štítky parkoviště, P + R, parkuj a jeď, stavba parkoviště, rozšíření parkovací plochy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.