neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Silnice uzavřené kvůli sněhu a nehoda náklaďáku na D5, taková je dnes situace v kraji

, aktualizováno 13. ledna 2021, 8:50

Sněžení, kluzké vozovky a následně i dopravní nehody komplikují dnes od rána dopravu v Plzeňském kraji. Pro nákladní automobily je uzavřená kvůli sněhu silnice II/190 v úseku Zelená Lhota - Železná Ruda. Na dálnici D5 zase ráno havaroval nákladní automobil.

Kvůli sněhu na silnici je pro nákladní automobily uzavřená silnice II/190 v úseku Zelená Lhota - Železná Ruda. „Správa a údržba silnic osadila příslušné zákazové dopravní značky v Železné Rudě a v Nýrsku. Silničáři se snaží silnici zprůjezdnit pro nákladní automobily, bohužel na místě lze použít pouze inertní posyp. Objízdná trasa pro náklaďáky vede po silnici I/27 Klatovy-Čachrov-Železná Ruda, ale pouze se sněhovými řetězy,“ informovala mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

V souvislosti s ranní dopravní nehodou nákladního automobilu byla dnes dálnice D5 na 114 km ve směru na Prahu neprůjezdná. Objížďka vede pres Exit 119 (Benešovice)na Stříbro a zpět na D5 exit 107 ( Ostrov). Příčinou nehody bylo podle policie nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Událost se obešla bez zranění. Nehoda se stala po čtvté hodině ranní. Musela být zastavena doprava ve směru na Prahu mezi sjezdy na 119. kilometru u Benešovic a na 107. kilometru u Ostrova u Stříbra. Kolony se opět rozjely v 09:08.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda, nehoda na dálnici, sníh na silnici, uzavřená silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.