sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Na namrzlé vozovce to ráno pořádně klouzalo, složky IZS vyjížděly k řadě nehod

Namrzlé silnice ráno pořádně klouzaly a doplatila na to celá řada motoristů. Nejhorší situace byla na Klatovsku, na jižním Plzeňsku a na Rokycansku, kam vyjížděly zasahovat složky IZS.

Krátce po půl šesté ráno havaroval jeden osobní automobil poblíž Nepomuku na křižovatce směr Klatovy. S vozidlem značky Ford Fusion skončil v příkopu. „Šestasedmdesátiletý motorista nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu vozovky. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková. Záchranáři muže na místě ošetřili. Utrpěl jen lehké zranění.  

Do sloupu veřejného osvětlení narazil v půl sedmí osobní automobil v obci Dobřív na Rokycansku. „Ze sloupu byl nárazem stržen vodič. Energetickou firmu jsme vyrozuměli,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar. „Na místě záchranáři ošetřili starší ženu s lehčími zraněními, následně ji transportovali do Rokycanské nemocnice,“ informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

V 6.40 zasahovaly složky IZS na silnice II/169 u Malých Hydčic na Klatovsku. Osobní automobil tam vyletěl ze silnice a skončil v poli. I v tomto případě utrpěla jedna žena zranění. Sanitka ji transportovala k ošetření do Strakonické nemocnice.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda, kluzká vozovka, nehoda se zraněním, nehoda osobního automobilu, složky IZS, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.