čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Policisté pátrají po svědcích tragické nehody sportovního AUDI na dálnici D5

Po svědcích tragické dopravní nehody na dálnici D5 pátrají policisté z Plzně. Nehoda sportovního vozu AUDI R8 se stala 4. října v 16:43 hodin na dálnici D5 v km 94 kilometru v katastru obce Úherce, ve směru jízdy od Plzně do SRN. Na následky těžkých zranění zemřel v nemocnici několik dní po nehodě řidič havarovaného vozu.   

„Červené AUDI R8 z dosud přesně nezjištěných příčin vyjelo ve vysoké rychlosti z levého jízdního pruhu vpravo mimo těleso dálnice do travnatého a zalesněného pásu, kde se několikrát otočilo kolem své osy a následně v tomto prostoru zůstalo ležet na střeše,“ informovala mluvčí policie Ivana Jelínková.

Záchranáři odvezli z místa nehody těžce zraněného třiačtyřicetiletého řidiče. Následkům zranění v nemocnici podlehl.

Přesnou příčinu nehody policisté neznají a obrací se proto s žádostí na všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR. „Zároveň žádáme i další řidiče, kteří mají ve vozidlech palubní kamery a projížděli místem dopravní nehody v uvedenou dobu, nebo viděli vozidlo jet v době před dopravní nehodou, aby rovněž kontaktovali policisty na výše uvedených telefonních číslech,“ uvedla mluvčí policie.  

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti na neznámého pachatele.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda, nehoda osobního automobilu, policie hledá svědky, tragická nehoda, AUDI R8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.