sobota 26. září 2020 Andrea

Návštěva amerického ministra zahraničí v Plzni si vyžádá rozsáhlou rošádu v MHD

Dopravu v Plzni zcela podle očekávání do značné míry ovlivní úterní plánovaná návštěva amerického ministra zahraničí Mika Pompea a českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Omezení se dotknou cestujících městskou hromadnou dopravou i motoristů.

„Chystanými opatřeními Plzeň reaguje na program obou šéfů diplomacie, kdy oba jmenovaní navštíví v odpoledních hodinách městské Muzeum generála Pattona a poté položí květiny a pronesou proslov u památníky Díky, Ameriko! Na Americké třídě,“ uvedla mluvčí magistrátu Eva Barborková.   

V úterý 11. srpna bude v souvislosti se vzpomínkovým aktem u Díky, Ameriko! uzavřena ulice V Šipce a ulice Americká v úseku od křižovatky s ulicemi Jagellonská x Škroupova ke křižovatce s Klatovskou třídou od 13:30 do 19:00 hodin. V obou ulicích budou vyblokována parkovací stání po celý den, a to do ukončení akce. Současně bude částečně uzavřený chodník v prostoru kolem památníku „Díky, Ameriko!“.

Zastávka městské hromadné dopravy „U Práce“ ve směru ke Klatovské třídě bude MHD obsluhovat do 13:30 hodin a zhruba od 19:00 hodin po ukončení akce. Zastávka MHD „U Práce“ ve směru od Klatovské třídy bude zrušena po celý den. Náhradní zastávka bude umístěna vpřed ve směru jízdy za křižovatku s ulicí V Šipce a bude obsluhována do 13:30 hodin a cca od 19:00 hodin po ukončení akce. V době od 13:30 do 19:00 hodin bude Americká ulice zcela neprůjezdná.

V souvislosti s návštěvou Muzea generála Pattona bude v úterý 11. srpna uzavřena ulice Pobřežní v úseku od ulice Jízdecká do slepé části od 14:30 do zhruba 15:30 hodin, parkovací stání, včetně parkoviště pro BUS, budou vyblokována po celý den do ukončení akce. Po dobu celého dne též nebude možné využívat parkovací dům Nové divadlo.

Vliv na plzeňskou městskou hromadnou dopravu:

Tramvaje:

Tramvajový provoz na lince 4 zůstane po dobu dopravních omezení zcela zachován.

Náhradní autobusová linka 2A (Skvrňany – Sady Pětatřicátníků – Anglické nábřeží) bude po dobu úplné uzavírky ukončena již v sadech Pětatřicátníků. Výstupní zastávkou od Skvrňan bude zastávka U Synagogy v Palackého ulici.

Trolejbusy:

Trolejbusové linky 11, 12, 16 pojedou po dobu uzavření Americké ulice po objízdných trasách.

Odklon linek 11, 12, 16 směr Pařížská

Trolejbusy pojedou po trase: Husova – Klatovská – Prešovská – Františkánská – Goethova – Americká.

Náhradní zastávky:

Sady Pětatřicátníků (náhradní zastávka v Prešovské ulici), Goethova 

Zrušené zastávky:

U Práce, Mrakodrap.

Odklon linek 11, 12 směr CAN Husova

Trolejbusy pojedou po trase: Americká – Prokopova – U Trati – Borská – Koperníkova – Husova.

Náhradní zastávky:

Prokopova, Radobyčická, Belánka, Jižní Předměstí (v Koperníkově ulici)

Zrušené zastávky:

Mrakodrap, U Práce.

Autobusy:

Linka 20

Po dobu uzavírky Americké ulice budou spoje ve směru do zastávky „V Ráji“ odkloněny z Americké ulice do Goethovy, Františkánské, náměstí Republiky, Rooseveltovy, Otýlie Beníškové do Malické ulice a dále na Roudnou.

Na objízdné trase budou spoje linky 20 odbavovat cestující na zastávkách linek 33, 40 „Goethova“, „Náměstí Republiky“, „Otýlie Beníškové“.

Linka 27

Po dobu uzavírky Americké ulice pojede linka obousměrně odklonem z rondelu ulicemi Otýlie Beníškové, Rooseveltovou ul., náměstím Republiky, Františkánskou ul., do Goethovy ul., kde v zastávce „Goethova“ skončí. Zpět na Košutku pojede ve stejné trase ze zastávky „Goethova“ – po trase linky 33, s odbavováním na všech zastávkách objízdné trasy.

Linka 34

V případě, že uzavírka omezí linku 34, pojede linka v úseku Pařížská – Rondel obousměrně odklonem ulicemi Goethova, Františkánská, náměstí Republiky, Rooseveltova, Otýlie Beníškové s odbavováním na zastávkách linek 33 a 40 „Goethova“ a „Náměstí Republiky“

Linky 35

Po dobu uzavírky Americké ulice budou spoje linky ve směru od Radčic vedeny odklonem ulicemi Husova, sady Pětatřicátníků, Prešovská, náměstí Republiky, Františkánská, Goethova, Americká a dále k nádraží. Na objízdné trase bude odbavovat cestující v zastávkách „Sady Pětatřicátníků“ v Prešovské ulici a v zastávce linek 13, 20 „Goethova“.

Spoje ve směru do Radčic pojedou odklonem z Americké, Prokopova, U Trati, Borská, Koperníkova, Husova a dále po stálé trase. Na objízdné trase budou řidiči odbavovat cestující v zastávkách „Prokopova“, „Belánka“.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Štítky ministra zahraničí USA, Mike Pompeo, Tomáš Petříček, návštěva Plzně, pomník Díky, Ameriko!, 75. výročí osvobození Plzně, MHD, omezení v dopravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.