sobota 4. července 2020 Prokop

Brdskou magistrálu vyznačí Klub českých turistů, časem povede až do Prahy

Klub českých turistů získá od Plzeňského kraje 198 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace a realizaci dopravního značení nadregionální dálkové cyklotrasy č. 315 v úseku Žákava - Spálené Poříčí - Padrťské rybníky. Rozhodli o tom radní kraje.

„Trasa bude mít centrální cyklistický bod ve Štruncových sadech v Plzni, proznačena bude jako nadregionální dálková cyklotrasa č. 31. V obci Žákava opustí vedení nadregionální dálkové cyklotrasy č. 31 a bude pokračovat po samostatném tělese jako nadregionální dálková cyklotrasa č. 315. Tato Brdská magistrála potom povede přes CHKO Brdy do Jinců ve Středočeském kraji. A díky aktivitě středočeských měst a obcí by pak měla vést až do Prahy,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek (STAN).

„Cyklostezka Plzeň - Brdy byla jednou z našich priorit. Když vznikla CHKO Brdy, jediný přístup byl po poměrně úzké silnici první třídy do Brd a to nebylo ideální. Domluvily se proto všechny obce po trase a postupně budovaly jednotlivé úseky. V minulosti byla proznačena cyklotrasa Plzeň – Brdy prostřednictvím regionálních cyklotras 2154, 2040 vedoucích z Plzně přes Starý Plzenec, Příkosice,“ vysvětli radní pro dopravu. V současné době jsou některé úseky ještě provizorní, na podzim už by se měl základní tah Plzeň - Brdy představit jako dokončený.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky cyklistika, cyklotrasy, Brdy, Brdská magistrála, náměstek hejtmana Pavel Čížek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.