pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Radní Plzně schválili  vybudování první nabíjecí stanice pro elektromobily, bude u zoo

Z několika vytipovaných lokalit vybralo město Plzeň k vybudování první nabíjecí stanice pro elektromobily parkoviště u plzeňské zoologické a botanické zahrady v Plzni. Nabíjet se bude zdarma, nicméně řidič musí při použití parkoviště zaplatit poplatek 50 korun.

Součástí nabíjecí stanice bude software monitorující využití i spotřebu. Záměr už odsouhlasili radní města Plzně, schválit jej ještě musí zastupitelé.

„Město Plzeň má od letošního roku zpracovanou svou studii elektromobility. Jedním z hlavních cílů vypracování byla odpověď na otázku, zda máme budovat elektro nabíjecí stanice, případně jakého typu a na jakých místech. Vybudování AC 22kW nabíjecích stanic, takzvaného pomalého nabíjení, je v souladu s touto studií,“ přiblížil Vlastimil Gola (ANO), radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Dalšími místy, o kterých se uvažovalo pro vybudování nabíjecí stanice byly areál DEPO2015, Parkovací dům Rychtářka a prostory u OC Plzeň Plaza. „U všech lokalit se provedl průzkum včetně rozhovorů s provozovateli, a to zejména proto, abychom zjistili vhodnost místa, rezervovaný příkon, reálnost provedení a časovou náročnost,“ přiblížil Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně projevila zájem nejen o vybudování nabíjecí stanice, ale má také například k dispozici dostatečný příkon. Navíc umístění stanice na parkovací místa přímo před pokladnou poslouží i k propagaci celé akce. „Samotné spojení elektromobility a zoologické zahrady je také velmi pozitivní,“ doplnil Přemysl Švarc.

Data z dobíjecí stanice budou k dispozici přes Open data široké veřejnosti k další analytice, odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání v tomto spolupracuje se Správou informačních technologií města Plzně. Projektová dokumentace, elektromontážní práce a pořízení nabíjecí stanice město vyjdou na zhruba 150 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky nabíjecí stanice, elektromobil, zoo Plzeň, magistrát, zastupitelstvo, rada města

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.