Dnes, 18:02
S omezením provozu na silnici I/22 musí počítat od začátku příštího týdne motoristé v Nalžovských Horách na Klatovsku. Druhou stavební sezónu totiž odstartuje kompletní oprava silnice na průtahu Nalžovských Hor. Jedná se o hlavní silniční tah na trase Klatovy – České Budějovice.
„V loňském roce probíhaly stavební práce na přibližně 350 metrech silnice při příjezdu do Nalžovských Hor od Horažďovic. Nyní se do tohoto úseku dopravní omezení vrací, a to kvůli zahájení výměny vodovodu v prostoru stávajících chodníků. V další fázi se pracovní místo posune o několik desítek metrů blíže k centru města,“ informuje regionální mluvčí ŘSD Adam Koloušek.
Celá akce se týká zhruba kilometr dlouhého úseku silnice I/22, kdy dochází k postupné rekonstrukci povrchu vozovky na průtahu města, včetně šířkových a výškových úprav tak, aby nová komunikace odpovídala požadovaným standardům. Součástí opravy komunikace jsou mimo jiné i úpravy napojení na navazující místní komunikace, silnice nižších tříd a sjezdy k přilehlým nemovitostem. Dále dojde k úpravám parkovacích pruhů, zálivů pro autobusové zastávky, přechodů pro chodce, míst pro přecházení, veřejného osvětlení a k výstavbě nové opěrné zdi.
Součástí celé stavby za 88 milionů korun bez DPH jsou právě i rozsáhlé stavební práce pod povrchem komunikace, kde jsou plánovány úpravy dešťové kanalizace, přeložky stávajících sdělovacích kabelů, vodovodu a lokální rekonstrukce stávající kanalizace.
„Samotná stavba tak bude pokračovat během celé letošní stavební sezóny s tím, že k úplnému dokončení a zprovoznění stavby dojde během příštího roku. Práce budou v následujících týdnech probíhat pouze na části vozovky za částečné uzavírky hlavního tahu, kdy bude (v pracovní době) provoz v místě stavby veden zbývajícím jízdním pruhem kyvadlově. O změnách dopravních omezení souvisejících s jednotlivými etapami stavby budeme včas informovat,“ uvedl Koloušek.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?