čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Dobrá zpráva! Po opravě se zvýší podjezdná výška železničního mostu v Dehtíně

Velmi častým místem dopravních nehod a doslova pastí pro mnohé řidiče větších nákladních vozů byl dlouhá léta podjezd pod mostem v obci Dehtín na železniční trati Plzeň - Klatovy. Správa železnic teď zahájila opravu mostu. Důležité je, že se také zvýší podjezdná výška.

„V rámci opravy dojde k výměně ocelové konstrukce mostu, úpravě kamenné části opěr, osazení nových železobetonových prefabrikovaných úložných prahů, rovnoběžných křídel a ke zřízení nového železničního svršku. Oprava umožní zvýšení traťové rychlosti přes most ze 30 km/h na 75km/h,“ informovala mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vzhledem k tomu, že do mostní konstrukce poměrně často narážela vozidla, zvýší se podjezdné výška ze stávajících čtyř metrů na 4,2 metru. „Výluka traťové koleje v úseku Chlumčany – Klatovy  odstartovala v pátek 15. května a potrvá nepřetržitě až do 4. června. Ve stejném termínu začala také úplná uzavírka silnice I/27 v obci Dehtín, která potrvá rovněž nepřetržitě až do 18. června," doplnila mluvčí Friebová.  

V současné době už je most bez staré mostní konstrukce, která se odstranila o víkendu. Nová konstrukce mostu se bude osazovat 25. května.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Správa železnic

Štítky most, oprava, železniční most, rekonstrukce, výška mostu, nehody

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.