pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

V létě na Šumavu vyjedou zelené autobusy. Spravovat je bude kraj

Od června převezme kraj dopravní obsluhu na území Šumavy. Zajistit má každodenní letní provoz hromadné dopravy na území CHKO a NP Šumava.

Od 14. června do 30. září budou jezdit linkové spoje na trasách Špičák – Kvilda a Horská Kvilda – Bučina. Kraj do spoje investuje 1,5 milionu korun, Správa parku poskytne dalších půl milionu. Vloni autobusy přepravily 46 855 lidí. Kraj odhaduje, že jeden kilometr tak vyjde na 40 korun.

"Výhodou navrženého řešení je, že u těchto linek dojde k zavedení tarifu integrované dopravy Plzeňského kraje, který tam dosud neplatil," uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek. Příjmy z tržeb budou jedním ze zdrojů, které budou pokrývat ztrátu způsobenou provozem daných linek.

Plzeňský kraj bude navíc financovat víkendový cyklobus z Plzně přes Sušici do Horské Kvildy a Kvildy, který zavedl loni. "Pojede v 07:45 z Plzně, aby se lidé rychle dostali z Plzně na Šumavu," uvedl Čížek.

Linky dosud provozovaly ČSAD autobusy Plzeň, které desetiletí zajišťovaly veřejnou autobusovou dopravu v celém Plzeňském kraji. Od 14. června je ale nahradí Arriva Střední Čechy, která od letoška převezme také zelené autobusy na Šumavě

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto NP Šumava

Štítky NP Šumava, doprava, Plzeňský kraj, ČSAD, Arriva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.