Stavba druhého největšího přestupního terminálu v kraji postupuje, hotovo bude ještě letos

Autoři | Foto Krajský úřad Plzeňské kraje, knesl kynčl architekti

Stavba přestupního terminálu u klatovské železniční stanice je v plném proudu. Zmizely dřeviny a dělníci už dokončili hrubé terénní úpravy, přeložky většiny inženýrský sítí a základové patky pro samostatné přístřešky. Společný projekt Plzeňského kraje a města vyjde na 167 milionů korun, přičemž evropský program IROP poskytne 65 milionů korun. Hotovo by mělo být do konce roku.

V současné době se pracuje na dokončení zbývajících přeložek inženýrských sítí, práce pokračují na realizaci povrchů na budoucí okružní křižovatce, ploše vlastního terminálu a parkovišti, osazují se další komponenty samostatných přístřešků a připravují se patky pro budoucí osazení zastřešení nástupišť,“ informovala Martina Burda ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚSPK).

Budují se nové inženýrské sítě, především veřejné osvětlení a sítě pro napájení zobrazovacích panelů s odjezdy autobusů a dalšími informacemi pro cestující. Stavba tak jede podle harmonogramu a dokončena by měla být v závěru letošního roku.

Katovy jsou podle náměstka hejtmana Pavla Čížka (STAN) druhým největším dopravním uzlem v Plzeňském kraji, ať už co do počtu obyvatel žijících na jejich území a v blízkém okolí, tak i podle dat mobilních operátorů. „Proto jsme se rozhodli, že tam musí být pohodlný přestup obyvatel ze všech obcí jak na vlak, tak na městskou dopravu v Klatovech,“ vysvětloval.

Nový autobusový terminál vzniká v prostoru před výpravní budovou v železniční stanici Klatovy. Součástí nového terminálu bude nová příjezdová komunikace, nové autobusové zastávky a nástupiště pro MHD. Vzniknou tam také odstavná stání pro autobusy a nástupiště se dočkají zastřešení i samostatných přístřešků. Kromě parkoviště s kapacitou pro 106 aut budou před nádražní budovou stání K+R pro čtyři auta a jeden taxík.

Chceme, aby tam lidé přestupovali co nejrychleji. Vystoupí z autobusu a do šesti minut odjíždějí vlakem a nezmoknou. Velký důraz dáváme na výsadbu zeleně,“ doplnil Čížek.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky přestupní terminál, přestupy, parkovací místa, atobusy, vlakové spoje, doprava, Klatovy

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.