neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Stavba lávky u Kamenného rybníka se protáhne do léta, důvodem koronavirová pandemie

Novou lávku, která překlene nejen železniční trať, ale i rozšiřovanou silnici I/27 vedoucí z Plzně na Třemošnou, buduje město Plzeň. Lávka dlouhá téměř 130 metrů umožní chodcům bezpečně přecházet od Kamenného rybníka směrem k arboretu Sofronka a k Seneckému rybníku.

Výstavba lávky, včetně veřejného osvětlení podél cesty od zastávky železnice Plzeň – Bolevec směrem k lávce, přijde na zhruba 25 milionů korun. Město částku hradí ze svého rozpočtu. Otevření lávky se posune z předpokládaného květnového termínu na letní měsíce.

„Stavbu lávky jsme zahájili ve druhém čtvrtletí roku 2019, dokončena měla být v květnu letošního roku. Bohužel z důvodu opatření proti šíření pandemie koronaviru se dokončení stavby prodloužilo. Doufáme, že lávku otevřeme na konci června, nejdéle v polovině července,“ vysvětlil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně.

„Pěší i cyklisté přecházeli a přejížděli velmi frekventovanou komunikaci a následně i trať v místě, kde nebyl vyznačený železniční přejezd. Lávka bude široká tři metry, což zajistí dostatek prostoru pro chodce i cyklisty,“ informoval technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Ředitelství silnic a dálnic rozšiřuje současnou silnici I/27 na Žatec ze dvou na čtyři jízdní pruhy v délce zhruba 1,6 kilometru, a to od Třemošenského rybníka na Třemošnou. Rozšíření této značně frekventované komunikace má přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Náklady na rozšíření komunikace jsou ve výši více než čtvrt miliardy korun.

„Stavba začala v červnu loňského roku, zprovoznění komunikací by se mělo uskutečnit za 18 měsíců od zahájení, celá stavba včetně dokončovacích prací a ozelenění pak do dvou let od zahájení,“ doplnil David Malán.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Adriana Jarošová / MMP

Štítky lávka, silnice, stavba, Plzeň, železnice, lávka přes železnici

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.