pátek 3. července 2020 Radomír

Začíná druhá etapa výstavby východního okruhu Plzně, očekávejte dopravní komplikace

Mezi Roudnou a Bílou Horou neprojedou od pondělí 6. dubna motoristé z důvodu pokračování výstavby východního okruhu města Plzně. Jedná se o silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká. Omezení v dopravě budou trvat do příštího roku. Lze předpokládat, že průjezd Plzní bude stejně jako v loňském roce značně komplikovaný.

„Roudná bude přístupná jen z centra města Plzně. Spojovací silnici Na Roudné přetne demolice současného železničního mostu, poté se začne se stavbou nového železničního viaduktu a kruhového objezdu v křižovatce ulic Na Roudné – Jateční. Z důvodu uzavření ulice Na Roudné dojde ke změně trasy autobusu městské hromadné dopravy linky 20,“ informovala Adriana Jarošová z tiskového odboru magistrátu.

Doprava z Jateční ulice bude převedena na dočasnou komunikaci vedenou mimo mosty. Ulice Na Roudné bude v prostoru staveniště úplně uzavřena pro všechny, i pro pěší. Průjezd tímto dopravním uzlem bude možný až po dokončení celé stavby, to znamená v dubnu 2021. Provoz na stávající okružní křižovatce U Velkého rybníka bude beze změn. Výluka na železnici bude probíhat od 30. dubna do 11. září 2020.

Změny se také dotknou městské hromadné dopravy v Plzni, konkrétně linky 20. Trasa linky mezi zastávkami „Bílá Hora, žel. st.“ po Bílou Horu a Zruč-Senec se nemění, stejně tak trasa z centra města po novou konečnou zastávku „V Ráji“ (a zpět) je beze změn po stálé trase. Trasa od zastávky „Bílá Hora, žel. st.“ směrem do centra města (po zastávky „Mrakodrap“, respektive „Goethova“) je převedena do ulic Jateční, Rokycanská, U Prazdroje, Šumavská, Americká. Uzavírka ulice Na Roudné nevyvolá zrušení žádné ze zastávek linky 20. Autobus linky 20 má konečnou na zbudované točce za úpravnou vody v ulici Na Roudné.

Stavba silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká je společným projektem města Plzně, Ředitelství silnic a dálnic České republiky a Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Hotovo by mělo být v květnu 2021. Celý východní okruh bude měřit celkem sedm kilometrů. 

Pro Plzeň se jedná o zcela zásadní stavbu, která propojí severní předměstí města s částí Doubravka a přispěje ke zklidnění dopravy na Karlovarské a též odvede tranzitní dopravu z vnitřního města. Vybudováním daného úseku se řidiči vyhnou též rekreační oblasti kolem Boleveckých rybníků. Výstavbě této stěžejní dopravní komunikace předcházela dlouhá majetková příprava. S prvními výkupy pozemků se začalo již před 20 lety. Město Plzeň se na stavbě podílí částkou 150 milionů korun.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky stavba silnice, dopravní omezení, východní okruh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.