pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

PMDP posiluje některé spoje MHD, cestující se budou cítit komfortněji s dostatkem prostoru

Některé vybrané spoje MHD aktuálně posílily Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). V důsledku vládních omezení v souvislosti s koronavirovou epidemií se před týdnem linky naopak ubíraly. Teď dopravní podnik reaguje tak, aby nedocházelo k přeplnění vozů.

„V současné situaci je pro nás nejdůležitější, aby nedocházelo k přeplňování vozů, proto situaci nepřetržitě sledujeme a v případě potřeby co nejrychleji reagujeme,“ říká předseda představenstva PMDP a náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO). „Na vybraných linkách jsme zavedli mimořádné posilové spoje nebo jsme přistoupili k dodatečnému nasazení velkokapacitních vozů.“

V těchto dnech PMDP evidují pokles cestujících v průměru o 70 procent. Zároveň však došlo ke zvýšení nároků cestujících na vnitřní prostor vozidel a v případě mírného zaplnění se již cítí nekomfortně. Tento problém se z větší části vyřešil zavedením posilových spojů.

Již v minulém týdnu PMDP posílily spoj jedoucí z Křimic ve 22:09 na lince 41 druhým autobusem, který jede ve stejný čas. Na lince 15 pak byly na většinu spojů nasazeny velkokapacitní trolejbusy. Na začátku tohoto týdne došlo k zavedení mimořádných posilových spojů po trase linky 15 s odjezdem 5:46, 6:32 a 13:08 od Hlavního nádraží a 6:13 a 13:58 z Borských polí. Zároveň dopravce na vybrané spoje linek 29, 33 a 34 nasadil kloubové autobusy.

„Po přijetí nejnovějších opatření ze záznamu vyplývá, že v současnosti nedochází k výraznějšímu přeplňování vozů městské veřejné dopravy, a to ani během přepravních špiček,“ říká Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP. „Další změny a případné posílení provozu by se mohlo realizovat po Velikonocích, v návaznosti na vývoj vyhlášených opatření. Nicméně jsme připraveni neprodleně reagovat na jakékoliv požadavky, které na nás budou ze strany krizového štábu města Plzně kladeny,“ doplnil generální ředitel. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PMDP

Štítky PMDP, dopravní podnik, desinfekce, Roman Zarzycký, ochrana před koronavirem, nákaza, posílení spojů, ochrana pasažérů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.