čtvrtek 1. října 2020 Igor

Pasažérů v době pandemie koronavirem výrazně ubylo, Plzeň redukuje provoz MHD

Provoz některých linek MHD upravuje od úterý 24. března město Plzeň. Reaguje tak na fakt, že obsazenost mnoha vozidel se v době zavedených opatření proti šíření koronaviru výrazně snížila. Oproti standardnímu režimu lidé využívají v těchto dnech MHD v Plzni na 25 až 30 procent.

„Ukázala to detailní data, která si nechalo město zpracovat. Redukce rozsahu provozu nebude plošná, některých klíčových a vytížených linek se nedotkne, například zachován naprosto beze změn zůstane provoz na Borská pole i do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně. Upravený provoz bude platit do odvolání,“ informovala mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Změny se dotknou linek 1, 2, 4, 10, 12, 13, 16, 17, 26, 27, 28, 33, 34, 40, 41, 56. Provoz o víkendových dnech se nemění.

Na tramvajových linkách o pracovních dnech dochází k omezení provozu na linkách 1, 2 a 4. Zároveň se prodlužují intervaly spojů. Na tramvajové linky se budou i nadále nasazovat obvyklé soupravy. Na lince 4 budou v návozových špičkách všechny spoje zajíždět až na konečnou stanici Univerzita pro lepší dostupnost Borských polí bez nutnosti přestupovat na autobusové linky.

U trolejbusů se omezuje provoz na linkách 10, 12, 13, 16 a 17. Rovněž i v tomto případě musí pasažéři počítat s prodloužením intervalů spojů. Rozsah provozu linky 15 obsluhující Borská Pole a další frekventovaná místa se nemění.

„Autobusy postihne omezení na linkách 26, 27, 28, 33, 34, 40, 41 a 56. Rozsah provozu linek 29 a 30 obsluhující Borská pole a další frekventovaná místa se nemění. Interval spojů linky 33 k Fakultní nemocnici Lochotín v dopoledních a poledních hodinách zůstává taktéž zachován,“ doplnil mluvčí magistrátu Barborková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PMDP

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.