sobota 11. července 2020 Olga

Policisté na česko-německé hranici odepřeli vjezd do ČR 25 vozidlům, vyjet nemohlo 18

Všechny potřebné doklady měli s sebou pendleři, kteří v sobotu přejížděli přes otevřené česko-německé přechody v Plzeňském kraji. Od soboty musí mít pendleři knížku přeshraničního pracovníka. Policisté ji na hranicích kontrolují a při vstupy i výstupu dávají razítka.

„Za celou sobotu policisté zkontrolovali v Plzeňském kraji při vjezdu do České republiky 3060 vozidel a vstup odepřeli 25 vozidlům. Při výjezdu z Česka se jednalo o 2373 vozidel a výjezd odepřeli 18 z nich. Provoz byl plynulý, nebyl problém ani s pendelery,“ komentovala sobotní situaci na přechodech mluvčí policie Martina Korandová. Dodala že policisté pořádkové jednotky zkontrolovali uzavření téměř 100 provozoven a dalších objektů.

Knížku přeshraničního pracovníka, kterou teď musí mít pendleři u sebe si mohou stáhnout z internetových stránek nebo ji obdrží na hranicích. Důvodem je velký výskyt falešných potvrzení, které si někteří sehnali a jezdili tak do Německa, aniž tam oficiálně pracovali. Jezdili tak na časté nákupy, za známými i za prací načerno.

FOTOGALERIE: Policejní kontroly na hranicích

neděle, 22. března 2020, 09:50

FOTOGALERIE: Policejní kontroly na hranicích
FOTOGALERIE: Policejní kontroly na hranicích

Zákaz cestování Čechů do ciziny platí už týden, cizinci naopak nesmí do ČR. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené a lidé zatím mohou jezdit do zahraničí za prací. V Plzeňském kraji mohou pendleři a kamiony využít přechody Folmava, Rozvadov, Železná Ruda a Všeruby.

Podle starostů obcí u hranic se jejich občané, kteří nepracují v Německu, obávají pendlerů, kteří jsou v továrnách a službách denně ve styku s Němci. Místní tvrdí, že ve vztahu k vládním opatřením nedává smysl, že jsou přechody pro pendlery otevřené. Krizový štáb Plzeňského kraje chce dosáhnout toho, aby vláda co nejdříve zastavila přejezdy pendlerů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Pendleři, hraniční přechody, kontrola, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.