Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Cyklistům i pěším už slouží nová část trasy greenway Mže mezi ulicemi Pod Vinicemi a Radčická za 4,3 milionu

Nová část rekreačně sportovní trasy greenway Mže mezi ulicemi Pod Vinicemi a Radčická už začala sloužit cyklistům a pěším. Úsek se napojuje na stezku vedoucí k lávce přes řeku Mži, dlouhý je 263 metrů. Usnadní cestování nejen cyklistů, ale také řidičům jedoucích od Vinic a z centra Plzně na Radčice.

Stavba za téměř 4 375 000 korun včetně DPH byla zahájena v červnu letošního roku a dokončena v září. Stezka byla spolufinancována Evropskou unií. „Stavba zahrnovala nejen realizaci stezky pro pěší a cyklisty, propustku pod stezkou v místě stávajícího příkopu a nové veřejné osvětlení, ale také koordinaci a realizaci výtlačného vodovodního řadu, který slouží k zásobování užitkové vody pro Zoologickou a botanickou zahradu. Vodovodní řad je uložen pod stezkou,“ popsal první náměstek primátora Pavel Bosák (Piráti).

Náměstek Bosák zdůraznil, že cyklistů stále přibývá a město se proto snaží na situaci pružně reagovat. „Stěžejní pro nás je budovat cyklistickou infrastrukturu hlavně kolem frekventovaných komunikací, kterou Radčická ulice bezpochyby je,“ doplnil první náměstek.

Podle Aleše Tolara, náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, řeší nová část stezky letitý problém s průjezdem cyklistů nebezpečně úzkým úsekem a křižovatkou ulic Radčická a Pod Vinicemi u plzeňské zoo. „V místě jezdí řidiči dost rychle a kvůli sklonu vozovky zde nejsou dostatečné rozhledové podmínky pro bezpečné vjíždění do křižovatky. Díky novému úseku se tak cyklisté problematickému místu zcela vyhnou. Ulehčí se tak nejen jim, ale také řidičům,“ sdělil Aleš Tolar (STAN) s tím, že kolem stezky podél Radčické ulice bylo vysázeno jedenáct stromů druhu javor mléč.

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Plzně

Štítky nová část trasy, greenway Mže, cyklostezka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Cyklistům i pěším už slouží nová část trasy greenway Mže mezi ulicemi Pod Vinicemi a Radčická za 4,3 milionu  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.