Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Další rána pro už tak těžce zkoušenou dopravu v Plzni. Vypukne čtyřměsíční oprava extrémně využívaného mostu Milénia

Doprava v Plzni ochromená už teď celou řadou uzavírek kvůli opravám silnic dostane další těžký zásah. Od 5. června totiž vypukne čtyřměsíční oprava mostu Milénia, který je jedním z kapacitně nejvytíženějších mostů ve městě. Rekonstrukce potrvá do 6. října, kromě mostu zahrne i přilehlé ulice U Trati včetně křižovatek ulic U Trati a Doudlevecká.

Akce za téměř 40 milionů korun v první etapě uzavře most ve směru na Slovany, ve druhé ve směru na Bory. Zbylé etapy pak zahrnou vždy jen víkendové opravy v křižovatce Doudlevecká – U Trati. Do konce prázdnin pak město čekají ještě i další opravy na komunikacích.

„Oprava mostu je naprosto nezbytná k tomu, abychom prodloužili jeho životnost. Slouží už 22 let, denně po něm projede 26 000 aut. Musíme provést kompletní výměnu povrchu a izolace mostovky, sanace spodní stavby mostních objektů a další. Vím, že to je pro řidiče nepříjemná zpráva, bohužel si ale nemůžeme dovolit termín odložit. Proto volíme období června až září, kdy je dopravní zatížení v Plzni díky prázdninám nejmenší a kdy také lidé mohou případně volit i alternativní způsob dopravy, jako je kolo, koloběžka a další. Věřím, že Plzeňané toto pochopí,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar (STAN).

Vedle opravy mostu se bude také měnit světelná signalizace na křižovatce Doudlevecká x U Trati v termínu od 28. srpna maximálně do 22. září. „To znamená, že nepůjdou semafory zhruba tři týdny. Využijeme ale toho, že z mostu v tento termín nebude možné přijet,“ doplnil Aleš Tolar.

Během opravy mostu Milénia se vymění mostní závěry, snesou se stávající vrstvy komunikace až na nosnou konstrukci, odstraní izolace, části říms i s vybavením mostu. „Nosná konstrukce dostane novou izolaci, budou provedeny nové římsy, nová konstrukce vozovky a dále osazeno původní vybavení mostu. Také budou provedeny sanace spodní stavby mostních objektů,“ vysvětlil Václav Šašek, vedoucí oddělení mostů Správy veřejného statku města Plzně

Na řidiče, chodce i MHD se valí další pohroma, koncem května už začne oprava Štefánikovy ulice

Další pohromou nejen pro motoristy, ale i pro chodce a cyklisty bude nadcházející oprava vozovky a chodníků ve Štefánikově ulici v plzeňských Černicích. Práce rozdělené do dvou etap začnou už 29. května a trvat by měly do 27. srpna. Oprava...

Co všechno čeká Plzeňany v souvislosti s opravou mostu Milénia?

Během první etapy v době od 5. 6. – 4. 8. 2023 budu v ulici U Trati úplně uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku od křižovatky s ulicí Doudlevecká, pravý ke křižovatce s ulicí U Ježíška a levý na nájezdové rameno na most ve směru k ulici Železniční. Z ulice Doudlevecká a Prokopova nebude možné odbočit na most Milénia, ve směru od Klatovské třídy je uzavřen přímý směr na most.

Objízdná trasa pro I. etapu je vedena z ulice U Trati na silnici I/27 (Klatovská třída, sady Pětatřicátníků), I/26 (sady 5. května, Tyršova) I/20 Ukrajinská, I/26 U Prazdroje. Ve směru od Mostu po silnici č. I/20 (Karlovarská, Palackého náměstí), I/26 (I/20) Jízdecká, I/20 Ukrajinská, I/26 U Prazdroje.

Druhá etapa potrvá od 5. 8. do 6. 10. 2023. Ulice U Trati bude úplně uzavřena v úseku od křižovatky se silnicí č. I/20 Mikulášská ke křižovatce s ulicí Doudlevecká (vjezd do podzemních garáží umožněn). Dále bude uzavřeno sjezdové rameno z mostu ve směru ke Klatovské třídě. Z ulice Mikulášská a Koterovská nebude možné odbočit vlevo na most Milénia, z ulice Železniční je uzavřen přímý směr na most.

Objízdná trasa pro II. etapu je vedena z ulice Lobezská a ve směru od Prahy a od Písku na silnici I/26 (U Prazdroje, Tyršova, Jízdecká), I/20 Palackého náměstí, I/27 Klatovská třída, U Trati. Z ulice Železniční, Barrandova, Koterovská po silnici č. I/20 na silnici č. I/26 (Tyršova, Jízdecká), I/20 Palackého náměstí, I/27 Klatovská třída, U Trati.

Další dílčí uzavírky si vyžádají ještě třetí a čtvrtá etapa, při nichž se bude opravovat povrch křižovatky Doudlevecká / U Trati / Prokopova v termínu od 7. 10. – 8. 10. 2023 nebo 14. 10. – 15. 10. 2023, podle klimatických podmínek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky most Milénia, oprava mostu Milénia, rekonstrukce mostu, doprava v Plzni, uzavírky, objízdné trasy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.