Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Na řidiče, chodce i MHD se valí další pohroma, koncem května už začne oprava Štefánikovy ulice

Další pohromou nejen pro motoristy, ale i pro chodce a cyklisty bude nadcházející oprava vozovky a chodníků ve Štefánikově ulici v plzeňských Černicích. Práce rozdělené do dvou etap začnou už 29. května a trvat by měly do 27. srpna. Oprava ovlivní nejen automobilovou, ale i městskou hromadnou dopravu. Zvolit náhradní trasu se doporučuje například i cyklistům.

„Štefánikovu ulici, tedy vozovku včetně chodníků, budeme opravovat v úseku mezi ulicemi Na Vápenicích a K Cihelnám. Jedná se o zhruba 250 metrů. První etapa (v úseku Do Kopce – Na Vápenicích) se uskuteční od 29. května do 30. června a bude to za uzavírky jednoho jízdního pruhu s kyvadlovým provozem městské hromadné dopravy za vyloučení ostatní dopravy. Druhá etapa pak potrvá od 1. července do 27. srpna za úplné uzavírky veškeré dopravy,“ informoval náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar (STAN).

„Za komplikace se Plzeňanům omlouváme, nicméně velmi se snažíme například plné uzavírky směřovat do období prázdnin, kdy lidé bývají na dovolených a obecně je dopravní zátěž v Plzni výrazně nižší,“ dodal náměstek pro dopravu.

Kromě oprav silnice a stávajících chodníků se v daném úseku doplní i bezbariérové prvky, stejně tak i chybějící chodník podél Štefánikovy ulice po pravé straně ve směru z centra v rozsahu od stávající křižovatky s ulicí Na Vápenicích až ke křižovatce s ulicí Do Kopce. Součástí stavby je také například přeložka vodovodu v rozsahu od křižovatky Štefánikova x Na Vápenicích v délce 101 metrů i jiné úpravy. Jedná se o akci za téměř 10,5 milionu korun včetně DPH.

Provoz na rušné Klatovské třídě zkomplikuje až do konce srpna rekonstrukce vodovodního řadu

Dopravní omezení si vyžádá rekonstrukce vodovodního řadu na Klatovské třídě, kterou aktuálně zahájila Vodárna Plzeň. Jde o úsek zhruba od borské věznice k bývalé konečné tramvají u Borského parku. Nejen motoristy na druhou potěší fakt, že městské...

Kudy povedou objízdné trasy?

Objízdná trasa pro individuální dopravu bude vedena ulicemi K Plzenci, V Hliníku a K Cihelnám. Objízdnou trasou budou vedeny také linky městské hromadné dopravy v rámci druhé etapy, kdy si rekonstrukce vyžádá úplnou uzavírku daného úseku ulice. Po dobu prázdninové úplné uzavírky nebude v provozu trolejbusová linka 10 a naopak oproti standardnímu prázdninovému provozu dojde k posílení linky 13. V pracovních i víkendových dnech bude část spojů linky 13 ukončena v blízkosti OC Olympia. Zbylé spoje budou v pracovních dnech po objízdné trase zajíždět až na konečnou v Černicích.

O víkendových dnech pak z důvodu nasazení kloubových vozidel není možné obratiště v Černicích využívat a tato část spojů tak bude ukončena již na okružní křižovatce ulic K Cihelnám x V Hliníku. Denní autobusové linky MHD budou vedeny výše uvedenou objízdnou trasou. Noční autobusové linky budou obousměrně odkloněny ulicí Nepomucká a dále již stanovenou objízdnou trasou ulicemi V Hliníku a K Cihelnám.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky uzavírka, oprava ulice, oprava chodníků, objízdné trasy, komplikace v dopravě, náhradní trasa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.