Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Občané dosáhli svého, na nebezpečnému úseku silnice se sníží rychlost z devadesáti na požadovaných padesát

Rychlost se sníží na 50 kilometrů v hodině v Malé Homolce na území centrálního plzeňského obvodu. Oblast se nachází za Tyršovým mostem směrem na Radobyčice, ke kterým také tato místní část centrálního obvodu patří a zatím je tam povolená devadesátka. Proti tomu opakovaně protestovali místní občané, kteří požadovali snížení rychlosti. A to i prostřednictvím petice. Teď jim vedení MO Plzeň 3 vyšlo vstříc. Pomaleji se v Malé Homolce začne jezdit zřejmě v srpnu.

V současné době je v Malé Homolce pouze značka s doporučenou rychlostí 50 kilometrů v hodině. Řidiči se jí ale inspirují jen výjimečně a většinou využívají maximální povolenou rychlost, tedy 90 Km/hod. To pro místní není bezpečné. „Situaci jsme začali řešit hned na základě žádosti obyvatel ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně ( SVS MP), Policií, magistrátním odborem dopravy SÚS PK, které komunikace patří. Samozřejmě mě mrzí, že od návrhu řešení do realizace uplyne delší doba, ale chápu, že zúčastněné orgány musí dodržet zákonné lhůty,“ říká starosta třetího městského obvodu David Procházka (ANO).

„Situací jsem se začali zabývat již v prvním čtvrtletí letošního roku, hned poté, co se objevily opakované žádosti o omezení rychlosti. Poté jsme zpracovali možné varianty, kdy se zvažovalo mezi snížením maximální povolené rychlosti na 70 nebo na 50 kilometrů v hodině. Již 3. dubna bylo odsouhlaseno, že lokalita Malá Homolka bude označena jako obec,“ vysvětlil Ondřej Vohradský, vedoucí Úseku dopravního inženýrství SVS MP.

Na silnici III/18032 v oblasti za Tyršovým mostem bude tedy zhruba v úseku ulice Krásná - K Malé Homolce snížena rychlost na 50km/hod, a to osazením dopravních značek začátek, konec obce s názvem „Malá Homolka“. „Žádost jsme obdrželi od správce komunikace SÚSPK a navržená místní úprava, která byla projednána všemi příslušnými orgány. Pokud vše proběhne bez podaných námitek, navržená úprava by mohla být stanovena kolem 10. července tohoto roku a pak odeslána správci k realizaci,“ představuje konkrétní termíny vedoucí Odboru dopravy MMP Jana Tomanová.

Změnu dopravního značení zajišťující snížení rychlosti zvládne Správa a údržba silnic Plzeňského kraje zhruba za jeden měsíc, hotovo tedy bude v polovině srpna, nejpozději do začátku školního roku. Dalším požadavkem občanů podepsaných v petici, kterých je v současnosti 16, bylo umístění radaru. O stanovisko k umístění informativního radaru požádá obvod Městskou policii Plzeň. „Občané požadují rovněž vybudování osvětleného přechodu pro chodce. Jak sami zmiňují, již existuje projekt, který má řešit komplexní infrastrukturu této komunikace a souvisí s výstavbou vodovodu a kanalizace,“ dodává 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek (Piráti).

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michaela Adámková

Štítky Malá Homolka, snížení rychlosti, MO Plzeň 3, devadesátka, padesátka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.