Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Pátek 2. června 2023  |  Svátek má Jarmil

Namrzlá silnice potrápila řidičky, dvě nehody se odehrály jen pár desítek metrů od sebe

Zledovatělá a kluzká vozovka byla příčinou dnešních ranních nehod, ke kterým došlo mezi Dobřívem a Strašicemi na Rokycansku. Jeden vůz se dostal do smyku a zastavil se až v příkopu. O poznání hrozivěji vypadala nehoda, k níž došlo o pár metrů dál. I v tomto případě nezvládla řidička jízdu po namrzlé silnici skončila s vozidlem na střeše. Náledí potrápilo také seniora na Klatovsku, který s autem narazil do mostku a rodinného domu.

„Komunikace je namrzlá a klouže,“ upozornil mluvčí hasičů Petr Poncar. Podle něj došlo k nehodám jen pár desítek metrů od sebe v rozmezí necelé půlhodiny. Z lehčí nehody vyvázla řidička bez zranění. „Ve vozidle, které skončilo na střeše, utrpěla žena lehčí zranění. Původně měla být transportována do Rokycanské nemocnice. Žena si ale nepřála další vyšetření v nemocnici, proto byla ponechána na místě,“ doplnila Mária Svobodová z krajské záchranky. Příčinou obou nehod bylo nepřizpůsobení rychlosti a stylu jízdy na namrzlé vozovce. 

Není reálné, aby hodinu od začátku kalamity, sněžení a náledí byly sjízdné v daný moment všechny silnice okresu, říkají silničáři

Údržbu přes 400 kilometrů silnic I. tříd a dálnice D5 zajišťuje v Plzeňském kraji jako správce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Zimní období je stanoveno od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. Předmětem zimní údržby je zmírňování...

Senior narazil do rodinného domu

K další nehodě kvůli kluzké vozovce došlo na silnici z Hartmanic na Železnou Rudu. „Osmasedmdesátiletý muž z Plzně jel s vozidlem značky Škoda Octavia po komunikaci II. třídy číslo 190 ve směru od křižovatky s komunikací I. třídy číslo 27 na Hartmanice. U osady Nová Hůrka po projetí levotočivé zatáčky na namrzlé vozovce se dostal s vozidlem do smyku a vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do zdi domu. Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová. Muže s lehčími zraněními převezli záchranáři do Klatovské nemocnice. Vzniklá škoda se vyšplhala na 150 tisíc korun. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Plzeňského kraje

Štítky nehody, kluzká vozovka, namrzlá silnice, Rokycansko, havárie, silnice, okres Rokycany, okres Klatovy, Strašice, Dobřív, úraz, Rokycanská nemocnice, a.s., Hartmanice, Klatovská nemocnice, a.s.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.