sobota 16. října 2021 Havel

Obří pátrací akce byla úspěšná, Julii se podařilo po téměř třech dnech najít živou

, aktualizováno 12. října 2021, 14:30

Intenzivní pátrání stovek záchranářů z Česka i Německa skončilo úspěšně. Osmiletou dívku našli záchranáři nedaleko České Kubice a momentálně je v péči zdravotníků. Podle informací od policie děvče nalezl hajný. Malá Julie se ztratila během nedělního výletu s rodinou a od té doby byla nezvěstná. Lesy v okolí nejvyššího vrchu Českého lesa, Čerchova na Domažlicku, prohledávali kynologové, hasiči i bavorští policisté.

„Hledaná holčička je aktuálně v péči záchranářů. Je při vědomí, prochladlá a unavená. Bez zranění a mimo ohrožení života," uvedla mluvčí krajské záchranky Mária Svobobodá. Její slova potvrdil také starosta Všerub  Václav Bernard, který se záchranné akce účastnil. „Je zdravá, vypadá v dobré kondici," uvedl a doplnil, že dítě našli dva až tři kilometry od vrchu Čerchov ve směru na Českou Kubici u České studánky. „Sanitka ji odvezla na Folmavu (hraniční přechod), kde na ni čekají němečtí zdravotníci," řekl novinářům. Děvče poté sanitka převezla do dětské nemocnice v Německu.

Pátrání po osmileté německé dívce započalo už v neděli kolem páté hodiny odpolední, kdy rodina ohlásila její zmizení. Podle informací z německých médií pochází rodina z Berlína a na Čerchově byli na výletě se synem, dcerou a synovcem. V jeden okamžik se děti od rodičů vzdálily, zatímco dva chlapce se podařilo najít, Julii nikoliv.

Děvčátko hledali záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli v pondělí i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině.

Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky. Podle informací od bavorské policie prohledávali lesy také kynologové s více než 40 psy a celkem bylo do pátrání nasazeno přes 800 lidí z obou zemí, kteří se neustále střídali. 

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR/Michal Holý

Štítky krimi, pátrání, Domažlice, Německo, police

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.