pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Auto usmrtilo mladou dívku, dobíhala tramvaj mimo přechod

, aktualizováno 5. října 2021, 15:01

K obrovské tragédii došlo dnes na Klatovské třídě v Plzni. Dívka podle všeho spěchala na tramvaj a vběhla přímo pod kola projíždějícího vozu. Na místo okamžitě dorazili záchranáři i policisté. Teprve šestnáctiletá slečna však utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla.

Podle prvotních informací směřovala dívka na tramvajový nástupní ostrůvek na Klatovské třídě u náměstí T. G. Masaryka. „Ke střetu došlo mimo vyznačený přechod pro chodce,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

„Místem události projížděla lékařka záchranné služby v civilu, která ihned převzala laickou resuscitaci. Shodou okolností se nedaleko vyskytoval také inspektor provozu s plně vybaveným zásahovým vozidlem, který byl u dopravní nehody do tří minut po nahlášení," řekl Vítězslav Sladký z krajské záchranky. Zranění, která mladistvá chodkyně utrpěla, byla však smrtící a záchranáři ji už nedokázali pomoci.

Policisté u řidiče osobního vozu už vyloučili požití alkoholu nebo omamných látek. Doprava je v místě nehody omezená a uzavřené jsou oba jízdní pruhy. Policisté odklání vozidla tramvajovým pásem.

Místo nehody už je opět plně průjezdné. Událostí se již zabývají kriminalisté a soudní znalec z oboru dopravy.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zuzana Duzbabová

Štítky krimi, doprava, nehoda, přechod, exitus, smrt, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.