Lemurům se v plzeňské zoo daří, nově se tu radují ze šesti mláďat

Pořádný babyboom zažili ošetřovatelé v pavilonu Madagaskar plzeňské zoo, kde se narodilo hned šest mláďat u čtyř druhů lemurů. Jako první přišla na svět dvojčata lemura vari. Roztomilé poloopičky si kvůli platným opatřením návštěvníci zatím prohlédnout nemohou.
„Nejstarší jsou dvojčata vari bělopásého neboli pásového. U tohoto druhu lemura jde v Plzni o opakovaný odchov. Podle chovatelek jde zřejmě o pár, mláďata přišla na svět 24. března 2021. Další dvojčata jsou naopak z 23. dubna a jde o lemury tmavé. Díky pohlavní dvojtvárnosti jsou zde samec a samice lépe k poznání, je to určitě pár. Tento druh se v Plzni množí pravidelně, poslední dobou se rodili hlavně samci,“ prozradil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.
O pět dní později přišla další dvojnásobná radost, narodil se lemur hnědý a běločelý. Oba druhy mají expozice hned naproti sobě.
„Lemur hnědý byl v polovině 80. let prvním historickým druhem lemura v Plzni a na dlouho také jediným. Nejnovější mládě je třetí v pořadí, množit se začal až v posledních letech. U lemura běločelého jde o premiéru, mládě přišlo na svět až po nedávné výměně samice,“ dodal Vobruba.
V plzeňské zoo najdou návštěvníci 11 forem lemurů. Jediný, který se zde zatím nerozmnožil je lemur rudočelý. Zoologická zahrada je pro návštěvníky v současné době otevřená. Do vnitřních pavilonů lidé kvůli protiepidemickým opatřením nemohou.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
ZprávyPáteční ráno nabídne vzácnou podívanou, nejlépe bude vidět na jihozápadě Čech
ZprávyPrazdroj zdraží od 1. října čepované pivo a část balených piv průměrně o 2,6 pct
ZprávyNa náměstí přibyly stromy, první fáze ostře sledované rekonstrukce jde do finiše
Jihlavská Drbna










