středa 20. ledna 2021 Ilona

Děla už jsou v provozu, šumavský Ski&Bike Špičák začal se zasněžováním sjezdovek

Zhruba o týden dříve, než v předchozích sezonách spustili letos poprvé technické zasněžování v šumavském areálu Ski&Bike Špičák. Umožnily to současné teploty, které zejména v noci padají pod bod mrazu.

„Pravidelně začínáme s vysněžováním naší páteřní sjezdovky horního úseku trojky Slalomové a spodní části dvojky U Zalomeného. Zatím byl systém v provozu tři dny včetně dneška vždy hlavně během noci a ráno jsme jej vypínali. Uvidíme, co nám počasí dál umožní, ale spíše počítáme s tím, že si nyní hlavně vyzkoušíme techniku. Odhadovat, kdy bychom měli sjezdovku připravenu, zatím nechci,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.  

Největší lyžařský areál v Plzeňském kraji Ski&Bike Špičák nechá pro nadcházející zimní sezonu ceny všech skipasů stejné. Zvýhodní jejich online nákup ještě zhruba o pět procent. Ski&Bike Špičák zachová délky tratí, tedy celkem 8,3 km, z nichž lze 88 procent zasněžovat technickým sněhem.  

Bohužel milovníky lyžování asi příliš nepotěší předpověď počasí na příští dny. Meteorologové totiž očekávají v dalších čtyřech týdnech nadprůměrné teploty. Podle nich by měla rtuť teploměru klesat pod nulu pouze v noci. Příští týden by přes den mohlo být až devět stupňů Celsia.      

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ski&Bike Špičák

Štítky Ski&Bike Špičák, zimní sezóna, zasněžování sjezdovek, sněžná děla

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.