úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Pejskaři radujte se, na Borech vznikne loučka vybavená pro venčení čtyřnohých miláčků

Také plzeňský centrální obvod na svém území vyčleňuje a zařizuje prostor, který bude určen pejskům a jejich páníčkům. Vhodné travnaté místo se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice.

Loučka pro psy bude oplocena a bude na ní umístěn odpovídající mobiliář s psími aktivitami a samozřejmě i zázemí pro chovatele psů. Celkové náklady na vybudování loučky pro psy 790 tisíc korun. Dokončení a předání do užívání se plánuje na podzim letošního roku.

„Přípravě projektu jsme se pečlivě věnovali a proběhly konzultace jak s uživateli již existujících louček v jiných městech, tak s odborníky v oblasti kynologie. Jako zásadní pro budoucí uživatele se ukázalo kvalitní oplocení a osvětlení celého prostoru. Pevně věřím, že loučka se stane nejen místem bezpečného vyžití pejsků, ale i místem pro komunitní a společenské setkávání jejich páníčků,“ uvádí místostarosta obvodu Petr Baloun (ODS).

Loučka nabídne pejskům opravdové vyžití. Chybět nebude místo pro přeskoky, slalom, „áčko“ a kladina. K dispozici budou mít pejsci také nezbytné patníky pro značkování a přírodní remíz. Plochy v okolí překážek budou zpevněny „štěrkovým trávníkem“ tak, aby odolaly zvýšenému zatížení. Pro páníčky vznikne posezení se stolem, lavičky, odpadkové koše a také bezpečný vstup.

„Vybudováním psí loučky chceme potěšit nejen naše čtyřnohé miláčky, jejich chovatele, ale i ostatní obyvatele, protože pejsci budou bezpečně volně pobíhat v ohraničeném prostoru, čímž také dochází k zamezení rizika kolize s ostatními uživateli v okolí,“ doplňuje starosta centrálního obvodu David Procházka (ANO).

„Na území městského obvodu mají lidé aktuálně více jak tří tisíců psů, a proto bychom chtěli v budování psích louček i nadále pokračovat. Na základě studie zpracované Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně máme v investičním plánu zařazenu další loučku v Zadních Skvrňanech, kde bychom chtěli zúročit i zkušenosti z ostrého provozu právě budované loučky v Borském parku,“ dodává Petr Baloun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky venčení psů, loučka, psi, MO Plzeň 3, centrální obvod, David Procházka, park

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.