čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Minimálně 46 milionů chce příští rok poskytnout Plzeň na zajištění sociálních služeb

Na zajištění sociálních služeb na svém území hodlá město Plzeň příští rok vynaložit minimálně 46 milionů korun. Stejně jako v minulých letech je připraven dotační program s názvem Kofinancování sociálních služeb.  

„Naše město má v regionu největší a nejkomplexnější síť poskytovatelů sociálních služeb. Chceme tuto síť nejen udržet, ale podpořit její rozvoj, dostupnost, kvalitu a efektivitu. To je náš hlavní zájem, a proto formou neinvestičních dotací dlouhodobě spolufinancujeme zajištění provozů plzeňských sociálních služeb,“ vysvětlila náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková (ANO).  

Kofinancování je určeno pro základní druhy a formy sociálních služeb, mezi něž se řadí například osobní asistence, pečovatelská služba, tísňová péče, odlehčovací služby, centra denních služeb, denní stacionáře, týdenní stacionáře nebo domovy pro osoby se zdravotním postižením. Dotaci je možné využít i na poskytování zdravotní péče v zařízeních sociálních služeb, kde je tato péče nezbytná, ale náklady na její poskytování nelze pokrýt z příjmů od zdravotních pojišťoven.

Zvláštní kapitolou je pak podpora fakultativních činností, což jsou aktivity, které jsou klienty sociálních služeb volitelné a vedou k jejich aktivizaci i sociálnímu začlenění. Zájemci o finanční podporu mohou žádost podat od 7. září 2020 prostřednictvím formuláře který je k nalezení na webu Sociální služby města Plzně.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky sociální služby, dotace, město Plzeň, financování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.