pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Uprchlé ovce a poníky odchytávali v plzeňských ulicích strážníci městské policie

Dvě kuriózní akce zaměstnaly strážníky ze Skvrňan a z odchytové skupiny plzeňské městské policie. V ulici Pod Kyjovem si nejprve museli poradit s uprchlými ovcemi. V ulici K Dráze zase pomáhali chytat dva volně pobíhající poníky.

Místní chovatel zvířat, kterému zvířata utekla z oplocené ohrady do areálu místní firmy, si nevěděl s rodinou s odchytem rady. Proto se obrátil na městskou policii. Společnými silami se podařilo nakonec ovce úspěšně odchytnout a majiteli předat.

„Jednu ovci strážníci chytali vně areálu pomocí odchytové vrhací sítě, druhou až po jejím dalším útěku. Ta si to namířila z areálu silničním příkopem směrem na Plzeň-Křimice. Odchytovou vrhací sítí se ji také podařilo v Zámecké ulici strážníkovi polapit,“ vylíčila akci mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Poníků, kteří volně pobíhali po ulici si v neděli večer všiml jeden občan a ihned o tom informoval městskou policii. „Před příjezdem hlídky se poníci dostali do ulice K hůrce, kde se strážníkům podařilo zajistit prostor, aby dál zvířata neutekla. Následně se podařilo zjistit a najít chovatelku, které koně patří. Ta se dostavila na místa a poníky převzala. Strážníkům uvedla, že jí neznámá osoba u výběhu koní odstranila závoru,“ dodala k druhému odchytu mluvčí Pužmanová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie Plzeň

Štítky městská policie, odchyt zvířat, odchyt ovce, koně, strážníci, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.