čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Nová elektrokola dostali do své výbavy strážníci z centrálního plzeňského obvodu

Strážníci městské policie z centra Plzně a z městské části Skvrňany dostali od vedení obvodu nová elektrokola a speciální zdravotnický resuscitační batoh. Rozšířili tak počet stávajících používaných elktrokol, které už mají strážníci ve výbavě třetí rok.

„Rádi jsme vyšli vstříc skvrňanské služebně zakoupením dvou nových elektrokol. Díky nim se strážníkům zvětší akční rádius, mohou se rychle dostat do vzdálenějších míst a také tam, kam se s vozidlem stěží dostanou. Navíc dojde i k úspoře pohonných hmot. Hlídky strážníků jsou tak mobilnější, přesto ale neztrácí kontakt s občany,“ informuje David Procházka (ANO), starosta plzeňského centrálního obvodu.

Strážníci Městské policie Plzeň se také stále častěji ocitají v situacích, kdy je potřeba poskytnout první pomoc. Ať už jsou to fyzické konflikty se zraněním v problémových nočních podnicích či pomoc starým lidem, ke kterým vyjíždějí v rámci tísňové linky seniorů.

„Pro tyto účely jsme služebně v centru města zakoupili resuscitační brašnu, která je vybavena potřebným zdravotnickým materiálem a umožní strážníkům v případě nutnosti včas poskytnout pomoc před příjezdem rychlé lékařské pomoci,“ upřesňuje místostarosta obvodu Petr Baloun (ODS).

„Jednou z našich priorit je bezpečnost v našem obvodu, a tudíž i podpora městské policie, které se snažíme věnovat systematicky a předání těchto jízdních kol a resuscitačního batohu je jedním z příkladů naší vynikající spolupráce. Navíc v nejbližší době předáme městské policii nový alkoholtester, ale pevně doufáme, že počet přistižených řidičů hříšníků nebude žádný nebo alespoň minimální,“ dodává starosta David Procházka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto MO Plzeň 3

Štítky městská policie, elektrokola, strážníci, MO Plzeň 3

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.