VIDEO: Lidé i přes zákaz rozdělávají ohně, kde nemají. Začaly padat pokuty

Autoři | Foto Městská policie Plzeň

Touha posedět v přírodě u ohně se už mnoha lidem značně prodražila. Městští strážníci totiž stále častěji evidují případy, kdy lidé rozdělávají oheň v místech, kde je to přísně zakázáno. A je jim jedno, že mají kousek dál veřejné ohniště. Během zhruba měsíce padly pokuty za více než 16 tisíc korun.

Letáčky, články i osobní intervence. Nic z toho ale nepomohlo a lidé dál rozdělávají oheň na místech, kde se to nesmí. Problém je to zejména u oblíbených Boleveckých rybníků. Ostatně situaci tam zachytili sami strážníci na videu, které v těchto dnech zveřejnili.

„Máte tu otevřený oheň, tady je ale zákaz rozdělávání ohňů. Uhaste to. Ne, nenechám vás to dodělat! Teď hned vezměte tu lahev, jděte pro vodu a uhaste to. Tady jste v lese a může tu cokoli chytnout,“ říká na záznamu policistka.

U veřejných ohnišť se objevily červené uhláky, inspirace přišla z daleké Kanady

Hojně navštěvované rekreační oblasti v Plzni trápí nelegální ohniště a nepořádek, který kolem nich vzniká. Město proto připomíná, že jsou tu veřejná ohniště. Právě u nich teď správci městských lesů, parků a rybníků osadili červené uhláky. Do tří...

 

„Chtěli jsme informovat, vysvětlovat, předejít zbytečným přestupkům. Přesto hlídky ale nacházejí ty, kteří nerespektují pravidla, nelegálně rozdělávají ohně tam, kde je to zakázáno a mimo místa k tomu určená. Prevence už dostala prostor a přes veškerá preventivní opatření však stále dochází k porušování pravidel,“ postěžovali si strážníci na svých sociálních sítích.

Od poloviny března do konce dubna řešili dvacet případů rozdělávání ohně mimo vyhrazená místa a uložili pokuty za více než 16 400 korun. „Ve čtyřech případech byly předány správnímu orgánu. Kontroly budou probíhat i nadále,“ dodala policie. Mnozí poukazují na to, že se v mnoha případech jedná o Ukrajince. Policie ale národnosti osob nezveřejňuje. Nicméně i ukrajinští asistenti prevence kriminality se snaží své krajany vzdělávat a upozorňovat je, že u nás platí zkrátka jiná pravidla.

Veřejné ohniště je například na břehu Seneckého rybníka, další na pláži Šídlovského rybníka. Opéct buřty si mohou lidé také v parku Podzemník na Lochotíně nebo na Božkovském ostrově na Slovanech.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky zákaz rozdělávání ohňů, otevřený oheň, oheň v přírodě, veřejná ohniště, městská policie

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.