Přednášky kriminalistů o skutečných zločinech v Plzni sklízí obrovský úspěch a navštívily je už tisíce lidí. Příznivce true crime tak jistě potěší, že se cyklus #plzeňskézločiny opět vrací na scénu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (SVK PK). Tentokrát s podtitulem „očima kriminalisty Františka Müllera“. Zájemci budou moci nahlédnout do zákulisí objasňování kriminálních případů z Plzeňského kraje. Program láká na třeba na nedávný případ, kdy muž nastražil u paneláku v Horšovském Týně podomácky sestrojenou bombu a doufal, že tak ztrestá svého soka v lásce.
První jarní přednáška se uskuteční 11. března a zaměří se na případ podomácku vyrobené bomby, která explodovala v Horšovském Týně. Psali jsme ZDE. Dubnová přednáška představí hrůzný nález těla v řece Berounce v roce 2010. Květnová beseda nabídne setkání s legendami kriminalistiky, konkrétně s kriminalistou Janem Štočkem a forenzním genetikem Danielem Vaňkem, kteří návštěvníky zasvětí do moderních metod vyšetřování, od sběru důkazů po analýzu DNA.
„V první polovině roku představím dva případy, na kterých jsem jako operativec pracoval, a v květnu proběhne společná beseda jednak s legendárním kriminalistou Janem Štočkem, který mi minulý rok pokřtil druhou knihu, ale také se špičkovým forenzním genetikem Danielem Vaňkem,“ láká na akci František Müller.
Pokračování série #plzeňskézločiny je dalším krokem ve spolupráci knihovny s Františkem Müllerem, který i po ukončení své kariéry na kriminálce přináší cenný vhled do kriminalistické praxe. O případech napsal již dvě knihy – Skutečné zločiny na Plzeňsku 1 a 2.
„Máme v plánu pokračovat v sérii s Františkem Müllerem i na podzim, neboť zdaleka nevyčerpal všechny zajímavé případy své kariéry. Přednášky jsou atraktivní nejen pro laickou veřejnost, ale také pro studenty práv, policisty a další odborníky. A také skvěle doplní náš aktuální cyklus Po stopách fenoménu true crime,“ dodal vedoucí oddělení PR a marketingu SVK PK Milan Říský. Aktuální informace o jednotlivých přednáškách a možnosti rezervace vstupenek budou k dispozici na webových stránkách knihovny.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.