Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Nevidomou ženu vyděsila velká rána a zápach kouře v kuchyni, okamžitě zavolala hasiče

Dramatické okamžiky zažila nevidomá žena z Nýřan na severním Plzeňsku. Omylem totiž skřípla utěrku do dvířek trouby. Látka se poté vzňala. Žár byl tak silný, že sklo ve dvířkách prasklo. Obyvatelka bytu netušila, jestli se oheň dál nešíří a zavolala ihned hasiče.

„Jednotky vyjely k nahlášenému výbuchu pečící trouby v bytě v Nýřanech. Událost byla hlášena samotnou majitelkou bytu, která je nevidomou osobou,“ informoval mluvčí krajských hasičů Michal Holeček. Žena nevěděla, co se konkrétně stalo. Zachovala se ale velmi duchaplně. Opustila byt a zavolala na tísňovou linku. Dispečerovi popsala, že cítí v bytě kouř.

Hasiči po příjezdu zjistili, že je byt plný dýmu. Oheň se naštěstí dál nešířil. Vyšetřovatel brzy odhalil příčinu. Na vině byla nešťastně zavěšená utěrka, která se dostala do vnitřku trouby. „Sklo trouby bylo důsledkem plamenného hoření namáháno nad teplotní limit skla a došlo k jeho prasknutí,“ upřesnil Holeček. Jednotky nakonec nemusely nic hasit a stačilo odvětrat byt. Nevidomá žena je v pořádku a nepotřebovala lékařské ošetření.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Plzeňského kraje

Štítky požár, požár v bytě nevidomé ženy, utěrka v troubě, požár trouby, výbuch trouby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nevidomou ženu vyděsila velká rána a zápach kouře v kuchyni, okamžitě zavolala hasiče  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.