Studentský život je barevný a pestrý a podle toho také vypadá nové průčelí budovy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Téměř sto metrů dlouhou a dvě patra vysokou koláž navrhla designérka a pedagožka Kristina Fišerová. Sutnarka letos slaví 20 let své existence. Kromě nového vizuálu připravila fakulta i výstavu a chystá se na oblíbený ArtCamp, který letos nabídne 40 kurzů jako design šperků a nábytku, fotografie i virtuální realitu.
Útržky barevných pásek na bílém pozadí nově zdobí průčelí budovy Sutnarky. Ke dvacátému výročí na své kreativní cestě si totiž fakulta nadělila nový vizuál, který navrhla česká grafická designérka, pedagožka a vedoucí katedry grafického designu a ilustrace na Sutnarce Kristina Fišerová.
„Vizuál vychází z volných grafik. Zadání bylo grafiku dobarevnit, protože studentský život je co? Veselý! Kamarádi, laškovné nápisy na toaletách, měsíc starý banán v tašce... Nejhezčí byla fáze změny, kdy se starý návrh setkal s novým,“ prozradila na svých sociálních sítích autorka nové podoby průčelí.
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vznikla 1. září 2013 transformací Ústavu umění a designu, který založil akademický malíř a emeritní děkan Josef Mištera. „K dlouho očekávané transformaci Ústavu umění a designu na plnohodnotnou fakultu došlo 1. září 2013. V březnu následujícího roku fakulta přijala svůj jedinečný název Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara jako poctu česko-americkému designérovi a plzeňskému rodákovi,“ říká současný děkan Sutnarky Vojtěch Aubrecht.
Galerie Ladislava Sutnara představila letos v dubnu při příležitosti oslav 20. jubilea fakulty také výstavu s názvem Josef Mištera Still Going…, která se zaměřuje na tvůrčí rozmach prvního děkana. K vidění bude do 4. května.
Důvodů k oslavám mají na Sutnarce ale mnohem více. Letní umělecká škola ArtCamp, která široké veřejnosti každoročně nabízí více než 40 kurzů, se letos bude konat už poosmnácté! „Nabídka kurzů se každý rok mění a pravidelně ji doplňují zajímavé novinky pod vedením zahraničních lektorů. Ti letos přijedou mimo jiné z Japonska, Belgie a Izraele,“ doplnil Aubrecht. Milovníci umění se mohou těšit na kurzy videotvorby, virtuální reality, designu nábytku, umělé inteligence, fotografie, typografie, modelování sochařských portrétů, sítotisku nebo designérské práce. Přihlášky je možné podávat do 31. května. Více informací najdete na webových stránkách fakulty.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.