Stále mnoho lidí bere situaci okolo rozdělávání ohně na lehkou váhu a táboří v místech, kde je to přísně zakázané. Příkladem může být dvaačtyřicetiletý cizinec, který posedával u ohně v lesoparku na Doubravce. Situaci vyřešili městští strážníci pokutou. Problémová je situace i například u boleveckých rybníků. V této oblíbené rekreační lokalitě jsou sice dvě veřejná ohniště, lidé však často zakládají další v místech, kde nemají co dělat. Na vině jsou většinou Ukrajinci. Město chce v této věci rázně zakročit.
„Přímo uprostřed lesního porostu, v době, kdy je kvůli suchu vydána výstraha před nebezpečím vzniku požáru a nařízením kraje platí zákaz rozdělávání ohňů, si oheň v ulici Za Ovčínem navzdory tomu zapálil dvaačtyřicetiletý cizinec. Strážníci, kteří tuto skutečnost zjistili, přiměli muže oheň uhasit a celou záležitost s ním vyřešili na místě uložením pokuty,“ uvedla mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.
Neděle, 21. května 2023, 07:01
Hojně navštěvované rekreační oblasti v Plzni trápí nelegální ohniště a nepořádek, který kolem nich vzniká. Vandalové také často ničí ostatní vybavení jako jsou lavičky nebo informační tabule, přičemž každoročně způsobují statisícové škody. Správa...
Na vině jsou většinou cizinci, zejména Ukrajinci. Radnice proto zvažuje, že v této věci rázně zakročí. „Princip ´padni komu padni´ platí pro naše občany a musí platit i pro ukrajinskou komunitu. Podle toho budeme jednat. Na úrovni města už řešíme postup proti problematickým skupinkám, které obtěžují hlukem slušné občany tam, kam všichni v Plzni chodíme relaxovat,“ informoval primátor Plzně Roman Zarzycký (ANO). Podle CNN Prima News magistrát dokonce zvažuje, že bude platit zákaz rozdělávání ohňů na celém území Plzně.
Momentálně mají lidé v Plzni možnost využívat zhruba desítku veřejných ohnišť. Dvě jsou okolo boleveckých rybníků, konkrétně u Šídlovského Seneckého rybníka. Veřejné grilovací místo je také na Košutce v parku Podzemník. Další je například ve Špitálském lese, v Českém údolí, u Košuteckého jezírka nebo v lesoparku Homolka. Dlouhodobě ale město trápí nelegální ohniště, kterých je zpravidla desetkrát tolik. „Je to nekonečný boj. Objevují se pořád na těch samých místech i v nových lokalitách,“ uvedla pro Drbnu vedoucí úseku městské zeleně Správ veřejného statku města Plzně Lucie Davídková.
Základní pravidla pro rozdělávní ohně
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.