Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Celnici odhalili v Plzni dalšího obchodníka se slonovinou, cenné artefakty prodával přes internet

Na dalšího kšeftaře se slonovinou narazili plzeňští celníci, kteří sledovali počínání muže, jenž prodával výrobky ze slonoviny bez patřičných dokumentů a povolení. Není to přitom tak dávno, co provedli celníci razii u jednoho starožitníka v západočeské metropoli. Při prohlídce u něj objevili kly a další artefakty za šest milionů korun.

Akce plzeňských celníků s krycím názvem SOLON proběhla v Plzni a v Praze. Vyšetřovatelé sledovali muže, který minimálně od roku 2022 prodával zboží ze slonoviny, aniž by k tomu měl patřičné povolení a související dokumenty.

„Prodej probíhal prostřednictvím internetu a někdy i přímou nabídkou konkrétnímu kupci. Při prohlídkách celníci zajistili stovku různých výrobků, u kterých je podezření, že obsahují slonovinu. Jako náhradní hodnotu zajistili osobní vozidlo v hodnotě 300 000 korun a téměř půl milionu korun na účtech u několika bank. Případ celníci dále prověřují,“ informovala Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel.

U starožitníka v Plzni našli loni celníci sloní kly a další artefakty, foto: Generální ředitelství cel

Že se obchodníkům se slonovinou v Plzni zjevně zalíbilo dokládá i případ z loňského záři. Celníci tehdy při razii OLIFANT v jednom starožitnictví objevili dva sloní kly a desítky výrobků ze slonoviny za šest milionů korun. Dále pak hotovost ve výši 25 tisíc korun a další důkazní materiál. Také v tomto případě neměl obchodník povolení a potřebné doklady.

Ohodnoť článek

Foto Generální ředitelství cel

Štítky celní správa, razie, obchod se slonovinou, nelegální obchod, slonovina, kly

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Celnici odhalili v Plzni dalšího obchodníka se slonovinou, cenné artefakty prodával přes internet  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.