Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

V suterénu základní školy vytekla dezinfekce, pět osob skončilo v péči záchranářů

V suterénu pod školní jídelnou 31. základní školy v ulici Elišky Krásnohorské v Plzni došlo k úniku dezinfekce. Chemikálie se nadýchalo pět dospělých osob. Evakuace nebyla v tomto případě nutná. Opačná situace ale vnikla dnes na střední škole Borech, kde kvůli technické závadě muselo opustit budovu zhruba 350 žáků a učitelů.

„V suterénu základní školy v jedné z technických místností prasklo dno barelu s dezinfekčním prostředkem Persteril. Došlo k úniku 20 litrů této látky, která obsahuje čtyři procenta kyseliny peroctové. Tento prostředek využívají i hasiči jako dekontaminační činidlo. Zápach lze přirovnat k silnému octovému odéru,“ popsal mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.  

Dětem v tomto případě nehrozilo nebezpečí. Do péče zdravotníků předali hasiči pět dospělých osob. „Zasažena byla jen technická místnost. Likvidaci chemikálie jsme provedli naředěním sorbetem a následně prostor odvětrali. Omýváme také zasažené předměty,“ pokračuje Poncar.  „Všech pět osob záchranáři ošetřili a ponechali na místě. Nikdo nevyžadoval další transport do nemocnice," doplnila Mária Svobodová z krajské záchranky.

Velké manévry na střední škole

Hasiči dnes vyjížděli také do objektu Střední školy informatiky a finančních služeb na Klatovské třídě. Prvotní oznámení hovořilo o kouři vycházejícím z elektroinstalace v jedné z učeben. Budovu preventivně opustilo zhruba 350 žáků a učitelů.

„Hasiči na místě zjistili, že šlo o závadu na osvětlovacím tělesu. Na místě nebyly patrné známky zakouření nebo zahoření. Událost se obešla bez zranění. Kromě studentů z učebny, kde došlo k poruše, jsou již všichni zpět,“ doplnil Poncar.

Nakonec se ukázalo, že jde o závadu na elektroinstalaci, foto: HZS Plzeňského kraje

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZZS PK

Štítky únik chemikálií, dezinfekce, základní škola, střední škola, evakuace osob, únik nebezpečných látek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.